Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

MŘ Ostrava - Odcizil z auta autosedačku pro handicapované dítě… 

Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v přesně nezjištěné době od 30. prosince 2021 do 2. ledna 2022 vloupal do osobního vozidla CHEVROLET ORLANDO. Auto bylo zaparkované na ulici Cholevova v Ostravě Hrabůvce, poblíž obchodu. Nejdříve pachatel rozbil skleněnou výplň dveří a následně vnikl do vnitřních prostor auta. Odcizil malý technický průkaz, povinnou výbavu vozidla a také dětskou autosedačku.

Jednalo se o speciální autosedačku, která je určena pro handicapované dítě. Její pořizovací cena je okolo 70.000,- Kč. Policisté z obvodního oddělení Ostrava – Zábřeh v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež. V případě dopadení pachatele a následné prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Pro rodinu je tato autosedačka nezbytnou součástí života. Od doby, kdy jim byla odcizena, nemůžou se synem cestovat. V příloze zasílám ilustrační obrázek. Jedná se o autosedačku značky CARROT, nosnost 70 kg a byla v kombinaci šedé, černé a červené barvy.

Tímto žádáme veřejnost, která by mohla poskytnout jakékoliv informace vedoucí k osobě pachatele, aby se obrátila na tísňovou linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Také uvítáme poskytnuté informace k dětské autosedačce, která mohla být nabízena například k prodeji, či zástavě.

Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme.

dne 14. ledna 2022

por. Bc. Eva Michalíková

Odkazy do noveho okna

1 Auto_1

1 Auto_1 

Detailní náhled

2 Auto_2

2 Auto_2 

Detailní náhled

Autosedačka_1

Autosedačka_1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem