Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

MŘ Ostrava - Objasněné série vloupání do vozidel v centru Ostravy 

Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava v měsíci červnu objasnili sérii vloupání do jedenácti vozidel. Na základě operativní činnosti, zajištěných a vyhodnocených stop zadrželi podezřelého muže, který se měl do zaparkovaných vozidel vloupat. Svou „činnost měl vykonávat“ samostatně a pod tíhou důkazů se nakonec kriminalistům doznal.

Jeho teritorium bylo především centrum Ostravy. V jednom dni neměl pro něj být problém násilně vniknout i do několika vozidel a celkově měl způsobit škodu přes 320.000,- Kč. Aby odcizil věci, které tam poškození nechali, měl použit nářadí, kterým okénko od auta rozbil. První případ, který byl obviněnému prokázán, se stal 13. dubna 2021. Na ulici Nádražní měl vniknout do osobního vozidla Volkswagen Golf a z toho odcizit věci za více jak 100.000,- Kč. Těmi byly například notebook, kamera, osobní doklady poškozené, ale také horolezecké vybavení. Ve dvou případech z jedenácti však recidivista neuspěl a odešel s prázdnou. V ostatních případech měl po násilném vniknutí prohledat auto a odnést cenné věci, které následně zpeněžil. Odcizit měl mimo jiné i osobní doklady a platební karty, které později měl při platbě v obchodě použít. Mezi odcizenými věcmi byl například Playstation 4, bezdrátová sluchátka, nářadí, finanční hotovost, ale také kožené bundy. Při výslechu uvedl, že svého jednání lituje a za získané peníze z prodeje odcizených věcí měl použít pro svou potřebu.

Komisař zahájil trestní stíhání proti 42letému muži z Ostravy a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeže, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny hrozí recidivistovi až pět let.

Znovu apelujeme na majitele vozidel, že auto není trezor, proto tam nenechávejte žádné cenné věci.

dne 23. června 2021

por. Bc. Eva Michalíková

vytisknout  e-mailem