Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

MŘ Ostrava - Po předchozím rozporu si měl jít vyřídit účty … 

Ostravští kriminalisté 8. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava včerejšího dne 7. června 2021 zahájili trestní stíhání 30letého muže z Ostravy a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví.

K objasnění dopomohla jak operativní činnost kriminalistů, tak i spolupráce s médii a veřejností.

Incident se měl stát 1. května 2021 v nočních hodinách na ulici Plzeňská v Ostravě – Zábřehu, poblíž zastávky MHD „Hotel Bělský les“. Samotnému útoku však předcházel konflikt mezi muži. Poškozený měl oslovit kolemjdoucího muže s dotazem, kde se dá koupit pivo. Reakce měla být agresivní, došlo k hádce mezi muži a nakonec se rozešli, aniž by došlo mezi nimi k jakémukoli fyzickému konfliktu. Podle výslechu obviněného se ukázalo, že po incidentu se měl jít domů převléknout, aby svého „protivníka“ zmátl, vzít kuchyňský nůž a jít si „vyřídit účty“ s mužem na zastávce. V nečekaném okamžiku, kdy poškozený stál na chodníku, měl k muži přistoupit a kuchyňským nožem bodnout do oblasti břicha a poté z místa odejít. Zranění 33letého muže si vyžádalo hospitalizaci. V současné době je již mimo ohrožení života.

Ke svému jednání se obviněný muž komisaři doznal. V případě prokázání viny nyní obviněnému hrozí trest odnětí svobody od tří do deseti let.

dne 8. června 2021

por. Bc. Eva Michalíková

vytisknout  e-mailem