Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

MŘ Ostrava - Ukázalo se, že krádeže má mít na svědomí recidivista s mladou ženou 

Policisté napříč Ostravou přijímali oznámení o různých krádeží v obchodech. Spektrum odcizeného zboží bylo opravdu široké. V potravinovém řetězci odcizili neznámí pachatelé například 93 kusů čokoládových tyčinek, jinde si v kabince jeden z pachatelů oblékl společenský oblek, na který si dal své oblečení a následně s tímto přes pokladny odešel bez zaplacení, v knihkupectví opakovaně odcizili stolní hru, ale nejčastěji se soustředili na drogerie, kde brali především parfémy. V jednom případě pachatel navštívil také prodejnu s chovatelskými potřebami, kde odcizil několik kusů pamlsků pro psy. Způsob odcizení byl téměř vždy stejný. Vybrané zboží si ukrývali do tašek, batohu či kabelek. Pachateli nebyla cizí ani krádež na osobě. V jednom baru na ulici Stodolní využil nepozornosti poškozené ženy a z kabelky, kterou měla u sebe, ji odcizil peněženku s doklady, finanční hotovostí a platební kartou.

Policisté se případy zabývali, sbírali poznatky a vyhodnocovali zajištěné kamerové záznamy. Jak se nakonec ukázalo, dané krádeže měl na svědomí 42letý recidivista. Kriminalisté muži prokázali celkem 13 skutků a z toho mu měla v 6 případech pomáhat 22letá žena.

Komisař obvinil muže ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. V případě prokázání viny hrozí muži až tříleté vězení. Žena byla obviněna ze spáchání přečinu krádež ve formě spolupachatelství. Stíhaná je na svobodě a v případě prokázání viny ji hrozí až dvouleté vězení. Obě obviněné osoby s kriminalisty spolupracovaly, ke krádežím se doznaly a do výslechu shodně uvedly, že odcizené zboží měly obratem prodávat, získané peníze si rozdělit a použít pro svou potřebu. Celková škoda byla způsobena téměř za 40.000,- Kč.

dne 21. ledna 2022

por. Bc. Eva Michalíková

vytisknout  e-mailem