Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

MŘ Ostrava - Při předávání marihuany spadla klec… 

Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava v minulých dnech realizovali hned dva případy, při kterých zabránili další výrobě, distribuci, ale i pěstování drog. Posledním případem, kterým se kriminalisté zabývali, byl na konci měsíce května tohoto roku.

Objednal si „zboží“ po telefonu a následně si pro 500 gramů marihuany měl přijet 26. května 2021 ze sousedního státu. Domů už se ale nevrátil. Přímo při nelegálním prodeji byli dva muži zadrženi policisty, aniž by si stačili předat peníze za objednané zboží. Třetí komplic byl zadržen dodatečně. Kriminalisté na základě operativního šetření, poznatků, ale také několika měsíční práci zabránili dalšímu nelegálnímu prodeji marihuany. Dva muži z Ostravy (34, 33) měli pěstovat konopí mimo jiné i u staršího muže v bytě a poté ho dále distribuovat dalším uživatelům nejméně od roku 2018. Jedním z nich byl právě muž (27) ze sousedního státu. Ten si pro vypěstované konopí měl jezdit už od roku 2018 a celkově měl zaplatit zhruba 50.000,- Kč. Také do výslechu uvedl, že drogu měl pouze pro svou potřebu.  Při domovní prohlídce bytových i nebytových prostor kriminalisté zabavili přes 2 kila rostlin marihuany, digitální váhy, stan pro pěstování konopí, ale také peněžní hotovost v různých měnách, pravděpodobně pocházející z trestné činnosti.

Všichni tři muži již byli komisařem obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Za uvedené jednání hrozí obviněným od dvou do deseti let.

Další případ se datuje na konec dubna 2021. Policisté z oddělení hlídkové služby (OHS) Ostrava při výkonu noční hlídky odhalili nelegální výrobu drog v centru Ostravy. Na tu upozornila osoba, která právě vstupovala do neobydleného domu. Proto se muži zákona rozhodli osobu sledovat. Při vstupu do obydlí už cítili silný zápach chemikálií a bylo zřejmé, že se jedná o místo, kde se vyrábí nelegálně droby. Na místě zadrželi pět osob (čtyři muže a jednu ženu), následně v součinnosti s obvodním oddělením tuto věc předali kriminalistům. Následovali procesní úkony, výslechy zadržených osob, ze kterých vyplynulo, že dvě osoby (muž ve věku 39 let a žena 32 let) měli nelegálně drogu vyrábět, užívat, ale také ji distribuovat dalším osobám. Jednalo se o osoby bez přístřeší. Při výslechu se měl jeden z podezřelých doznat i k jinému místu, kde měl nelegálně pervitin vyrábět. Kriminalistům následně označil řadovou garáž ve Slezské Ostravě. Při domovních prohlídkách bytových i nebytových prostor kriminalisté zabavili chemické sklo, chemikálie na výrobu drog, digitální váhy, ale také téměř 35 gramů pervitinu.

Komisař 1. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání dvou osob (39 a 32 let) a obvinil je ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Trestní stíhání je s oběma obviněnými vedeno na svobodě. Za uvedené jednání hrozí obviněným pobyt za mřížemi až na pět let.

dne 2. června 2021

por. Bc. Eva Michalíková

Odkazy do noveho okna

1 foto_2

1 foto_2 

Detailní náhled

2 Foto_3

2 Foto_3 

Detailní náhled

3 Foto_4

3 Foto_4 

Detailní náhled

4 Foto_5

4 Foto_5 

Detailní náhled

7 Foto_8

7 Foto_8 

Detailní náhled

8 foto_9

8 foto_9 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem