Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

Ostrava - Objasněné vloupání do kolárny 

Kriminalisté 4. oddělení obecné kriminality z Ostravy v těchto dnech sdělili obvinění hned dvěma mužům, a to ze spáchání přečinu krádež. Ve večerních hodinách 17. srpna 2020 jeden z mužů (31 let) pomocí klíčů, které zřejmě našel, měl vniknout do domu a následně z kolárny odcizit jízdní kolo. Jeden bicykl mu asi nestačil, proto si na pomoc vzal známého (23 let), se kterým se na místo činu v ten večer vrátil. Každý z nich si měl z kolárny vzít kolo, na kterém odjeli. Komisaři do výslechu muži uvedli, že odcizené kola prodali náhodným osobám. Získané peníze měli použít na živobytí.

Vzhledem k tomu, že jeden z obviněných mužů (31 let) byl za obdobný čin již potrestán, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Mladšímu obviněnému muži hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky.

V tomto případě se ukázala velmi dobrá spolupráce policie s médií. Na jedné straně kriminalisté prověřovali jednoho z pachatelů, kdežto jeho komplice se podařilo díky medializaci ztotožnit. Kriminalisté na základě získaných informací od veřejnosti mohli podezřelého vypátrat.

Touto cestou děkujeme médiím a veřejnosti za aktivní spolupráci.

por. Bc. Eva Michalíková

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 15. září 2020

vytisknout  e-mailem