Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

MŘ Ostrava - Policistka ve svém volnu dopadla muže, po kterém policisté pátrali…. 

Při cestování autobusem měly v minulých dnech nepříjemné zážitky dvě mladé slečny, před kterými neznámý muž masturboval. Oba skutky se staly v Ostravě – Porubě.

Policisté z obvodního oddělení Ostrava – Poruba 2 se začali případy zabývat, v dané věci provedli výslechy a vyhodnotili kamerové záznamy, čímž zjistili, že oba skutky spáchal jeden muž. Vzhledem k tomu, že se obnažoval na veřejném místě a tím se dopustil hrubé neslušnosti, v dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Následovalo prověřování k neznámému pachateli a zjišťování jeho totožnosti.

V odpoledních hodinách 18. prosince 2021 ukázala jedna z policistek z Ostravy, že i když má po pracovní době a je mimo službu, není ji nic lhostejného. Díky dobré osobní znalosti poznala v muži, který stál na autobusové zastávce, že by právě on mohl být podezřelým. Proto ihned kontaktovala dozorčí službu, nasedla do autobusu a následně hlídku naváděla, kam jedou. Stačilo pár minut a muž se ocitnul na policejní služebně. I přesto, že s policisty nespolupracoval, důkazy hovořily jasně. Podezřelému (35 let) bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

Jak se však později ukázalo, muž unikal spravedlnosti. Již v minulosti byl odsouzen za stejnou trestnou činnost a navíc také za krádeže, a to na čtrnáct měsíců nepodmíněně. Proto z policejní cely putoval rovnou do vazební věznice Ostrava.

dne 29. prosince 2021

por. Bc. Eva Michalíková

vytisknout  e-mailem