Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

Ostrava - Vloupání do objektů… 

Ostravští policisté také v těchto dnech pátrají po neznámých pachatelích, kteří se napříč Ostravou vloupají do různých objektů, kterými jsou například sklepy, kanceláře, ale také garáže.

Policisté z obvodního oddělení Ostrava – Přívoz pátrají po dosud neznámém pachateli, který o víkendu vnikl na oplocený pozemek v Moravské Ostravě. Přes uzavřené okno se dostal do suterénu domu, který prohledal a poté vnikl také do garáže. Jako svůj lup si odnesl několik bouracích kladiv a také HIFI věž. Celkovou škodu majiteli nemovitosti tak způsobil téměř ve výši 50.000,- Kč.

Trestné činy majetkového charakteru nyní prověřují také policisté z obvodního oddělení Ostrava - Mariánské Hory. V prvním případě se neznámý pachatel vloupal do sklepní kóje na ulici Sušilova v Ostravě. Zde odcizil jízdní kolo, které bylo zajištěné visacím zámkem. Jednalo se o starší trekové kolo zn. MaxBike, modré barvy, nyní v hodnotě 1.500,- Kč. V druhém případě v přesně nezjištěné době od 19. března do včerejšího dne se nezjištěný pachatel vloupal do kanceláře v jednom z komerčních objektů v Moravské Ostravě. Z příruční pokladny, která byla uzamčena, se pachateli podařila odcizit finanční hotovost. Tato činila okolo 5.000,- Kč. V případě jakýchkoliv informací k osobě pachatelům či k nálezu odcizeného kola, lze sdělit telefonicky na linku 974 727 301.

Ve všech případech policisté zahájili úkony trestního řízení ze spáchání z přečinu krádež, za což pachatelům po dopadení v tomto období v době nouzového stavu hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

Za normálních okolností je trestní sazba u těchto přečinu maximálně dva roky, v době nouzového stavu je tedy hrozící až čtyřnásobně přísnější. Nelze tedy konat ani zkrácené přípravné řízení.

por. Bc. Eva Michalíková
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 26. března 2020

vytisknout  e-mailem