Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

MŘ Ostrava - Nejdříve na policisty najížděl, pak se schoval v listnatém porostu a nyní čeká na trest ve vazbě 

O dalším profesionálním zákroku našich uniformovaných policistů jsme se mohli přesvědčit na konci minulého týdne. Nejen profesionalita, ale také spolupráce a součinnost mezi policisty v tomto případě měla za výsledek zadržení nebezpečného řidiče, který ohrozil nejen silniční provoz, ale také samotné policisty.

Policisté z oddělení hlavního nádraží v rámci noční služby se rozhodli zastavit řidiče na skútru, který jel po Opavské ulici v Ostravě Třebovicích. Už svým stylem řízení na sebe upozornil tím, že kličkoval a používal opačně směrovky. Řidič skútru na pokus o zastavení nereflektoval a naopak měl před hlídkou zrychlit a začít kličkovat. Muži zákona se tedy rozhodli muže pronásledovat. Do akce se také zapojily okolní hlídky, které chtěly ujíždění zabránit. Motorkář se svou zběsilou jízdou vydal po chodníku, louce, ale také cyklostezce. Muži zákona řidiči chtěli policejním zátarasem zabránit v další jízdě, ale ani to nepomohlo. Řidič na skútru měl policejním zátarasem projet a na policisty najíždět. Muži zákona naštěstí před nebezpečným motorkářem včas uskočili a v pronásledování pokračovali. Pachatel se nakonec měl vydat na příjezdovou cestu k rybníkům poblíž křižovatky ulic Opavská a Plzeňská, kde v lesíku havaroval. Ani to mu v útěku před muži zákona nezabránilo a začal prchat, kdy se schoval do lesnatého porostu, který se v blízkosti nehody nacházel. Během krátké chvilky už měl podezřelý muž ruce v poutech a byl převezen na oddělení k dalším procesním úkonům. Jak se později ukázalo, řidič měl být pod vlivem jiných návykových látkách. K zadrženému muži bylo zjištěno, že se jedná o 35letého recidivistu, který má 11 záznamu v rejstříku trestu. Také měl platný zákaz řízení všech motorových vozidel, přesto měl za volant opakovaně usednout.

Komisař 5. oddělení obecné kriminality Ostrava proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny hrozí obviněnému až 6 let vězení. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován.

Na zadržení motorkáře se podíleli jak policisté z obvodního oddělení Mariánské Hory, tak z oddělení hlídkové služby, ale také policisté z oddělení hlavního nádraží, kteří pojali podezření, že by řidič skútru mohl být pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Pronásledování se obešlo bez zranění policistů i samotného obviněného muže.

dne 30. července 2021

por. Bc. Eva Michalíková

Odkazy do noveho okna

Skútr_2

Skútr_2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem