Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

MŘ Ostrava - Chtěl odcizit kabely z kolejí, odpojil i železniční dopravu… 

Policisté z oddělení hlavního nádraží Ostrava v minulém roce přijali oznámení o poškození železniční tratě mezi stanicemi Ostrava Hlavní nádraží a Ostrava Hrušov, přičemž došlo k výpadku zabezpečovacího zařízení a následkem toho nefungovala železniční doprava. Před samotným oznámením šli situaci prověřit mechanici, kteří zjistili, že došlo k poškození a částečnému odcizení zabezpečovacích kabelů. Z dálky slyšeli hluk, proto se za ním vydali. Na místě viděli muže, který stál u vytahaných kabelů ze žlabu, na zemi měl položenou sekeru a velký černý pytel. Reakce od možného pachatele byla okamžitá. „Nevolejte na mě policii“. Následně ho vyzvali, aby šel za nimi k železničnímu mostu. Nic nenamítal a muže následoval. Po několika metrech vzal podezřelý do rukou kovovou tyč, která ležela na zemi. S tou měl začít kolem sebe mávat a muže zastrašovat. Nakonec se mu podařilo z místa utéct neznámo kam.

Policisté provedli ohledání místa činu a kriminalistický technik zajistil stopy. Případem se intenzivně začali zabývat kriminalisté z Ostravy Přívozu. Na základě operativní činnosti a místní znalosti vedl směr jednoznačně na osobu možného pachatele. Tím byl 30letý muž s bohatou trestní minulostí. Na podezřelého byl Okresním státním zastupitelstvím Ostrava vydán předchozí souhlas k zadržení.

Policisté z oddělení hlavního nádraží Ostrava v polovině ledna letošního roku prováděli kontrolní činnost železniční tratě poblíž stanice Ostrava Hrušov. Vzhledem k tomu, že v daném místě se pohyboval muž, který odpovídal popisu možného pachatele, na kterého byl vydán předchozí souhlas k zadržení, rozhodli se muže zkontrolovat. Podezření se potvrdilo a muž byl eskortován přímo do rukou kriminalistů.

Komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostrava muže obvinil jednak z přečinu krádež ve stádiu pokusu a dále ze zločinů poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a také z vydírání. V případě prokázání viny muži hrozí až 8 let vězení. Při výslechu s policisty nespolupracoval a využil svého práva nevypovídat. Svým jednání způsobil předběžnou škodu společnosti 40.000,- Kč.

dne 24. ledna 2022

por. Bc. Eva Michalíková

Odkazy do noveho okna

1 foto kabely_1

1 foto kabely_1 

Detailní náhled

2 Foto kabely_2

2 Foto kabely_2 

Detailní náhled

3 foto kabely_3

3 foto kabely_3 

Detailní náhled

4 foto kabely_4

4 foto kabely_4 

Detailní náhled

5 foto kabely_5

5 foto kabely_5 

Detailní náhled

6 foto kabely_6

6 foto kabely_6 

Detailní náhled

7 foto kabely_7

7 foto kabely_7 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem