Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

Ostrava - Měli demontovat plynové kamna, ale jeden z nich měl také krást v obchodech čokolády… 

Komisař 7. oddělení obecné kriminality z Ostravy podal návrh na vzetí do vazby na jednoho z trojice již obviněných mužů (26) a to za opakované krádeže. V těchto dnech všem třem mladíkům (22, 26, 27) bylo sděleno obvinění ze spáchání z přečinů krádež a poškození cizí věci.

Na konci května tohoto roku se trojice kamarádů měla domluvit na společné akci, jak nezákonně přijít k penězům. Nejdříve si měli vytipovat neobydlený dům v Ostravě - Přívoze, do kterého násilně měli vniknout a poté z něj demontovat téměř vše, co se dalo. Do auta postupně nanosili odcizené věci, kterými byly například plynová kamna, vodovodní baterie, několik desítek kusů měděných trubek, ale také nerezový dřez. Obvinění k protiprávnímu jednání uvedli, že měli odcizené věci v částce zhruba ve výši 50.000,- Kč prodat za cca 500,- Kč. Peníze si měli rozdělit a použít pro vlastní potřebu.

Několik krádeží v obchodech má na svědomí jeden z trojice mužů (26). Opakovaně měl navštívit obchodní potravinové řetězce, kde si měl pod oděv schovat především čokoládové výrobky. S těmito následně procházel pokladní zónou bez zaplacení, kde byl vždy zastaven pracovníky z ochranky. Celkově tak měl odcizit převážně čokolády za cca 700,- Kč. 

Vzhledem k tomu, že se dva již důvodně obvinění muži těchto skutků měli dopustit i přesto, že byli v posledních třech letech za obdobný čin odsouzeni, nyní jim hrozí trest odnětí svobody až na tři léta, třetímu muži za jeho počínání hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky.

por. Bc. Eva Michalíková

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 10. července 2020

vytisknout  e-mailem