Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

MŘ Ostrava - Z garáže měl odcizit několik kilogramů naloženého kvasu… 

Kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava od 22. března 2021 pátrali po neznámém pachateli, který se vloupal do řadové garáže ve Slezské Ostravě. Operativní činností se policistům během několika dnů podařilo skutek objasnit a podezřelou osobu ztotožnit. Tím byl muž věku 47 let z Ostravy.

Muži je kladeno za vinu, že měl nejdříve násilně vniknout do garáže a z té odcizit věci za téměř 80.000,- Kč. Lup, kterého se měl zmocnit, byl v podobě 25 kusů plastových sudů se šroubovacím víkem o objemu 220 litrů, ve kterých bylo naloženo 1.000 kg švestek a 500 kg hrušek. Naložený kvas však nebylo jediné, co měl pachatel odcizit. Z garáže si měl dále přivlastnit mimo jiné nové zátěžové pneumatiky, několik paletových vozíků, rudly či stroj na výrobu štěpek.

Kriminalistům se podezřelý muž přiznal, uvedl, že naložené ovoce měl zpeněžit v pálenici a ostatní věci odvést do sběrného dvoru. Část odcizených věcí byla zajištěna a bude vrácena zpět do rukou majiteli. Výslech byl ukončen slovy, že podezřelý muž svého jednání lituje a s poškozeným se pokusí domluvit o náhradě škody.

Komisař ve zkráceném přípravném řízení sdělil muži podezření ze spáchání přečinu krádež. V případě prokázání viny mu hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky.

dne  12. dubna 2021

por. Bc. Eva Michalíková

Odkazy do noveho okna

Zajištěné věci_1

Zajištěné věci_1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem