Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Ostravy

MŘ Ostrava - Nejdříve měla žebrat o peníze, nakonec ukradla kabelku…. 

Odhalení a dopadení pachatelek krádeže kabelky byl i pro policisty z Obvodního oddělení Ostrava Vítkovice velmi neobvyklý až možná i kuriózní případ.

Poškozená 59letá žena se v minulém týdnu dostavila na zmiňované obvodní oddělení, aby nahlásila krádež kabelky. Krátce před tím, než k ní přišel policista, však z okna viděla skupinku pěti osob, která zrovna procházela kolem policejní služebny. Tři ženy hned poznala, že právě ony ji měly okrást. Svůj poznatek proto hned řekla policistovi, který vykonával dozorčí službu a ten okamžitě na místo vyslal hlídku. Do několika minut už všechny tři podezřelé osoby byly zadržené a předvedené na oddělení. Zpočátku sice ženy tvrdily, že o ničem neví, ale nakonec ještě na silnici se všechny ke krádeži, zakročující hlídce, doznaly. Jak verze poškozené ženy, tak podezřelých osob se shodovaly.

Z výslechů nakonec vyplynulo, že poškozená žena seděla na lavičce před domem na ulici Mírové náměstí, kdy k ní přišla neznámá 37letá žena a údajně měla „žebrat“ peníze. Poté co neuspěla, tak odešla za svou18letou dcerou a její stejně starou kamarádkou. Ty už měly mezi tím vymyslet plán, že poškozenou ženu zabaví a starší žena ukradne mezi tím kabelku. Tak jak se domluvily, tak se i stalo. Vzhledem k tomu, že poškozená žena věnovala svou pozornost dvěma slečnám, tak si nevšimla, že zezadu k ní přistoupila osoba a v nestřeženém okamžiku ji z ruky vytrhla kabelku, kterou měla položenou vedle sebe na lavičce.

Muži zákona provedli ohledání místa činu a kontrolu okolí, kde nakonec našli i kabelku s věcmi, kterou následně poškozené ženě vrátili.

Policista z obvodního oddělení Ostrava Vítkovice ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření třem ženám ze spáchání přečinu krádež ve formě spolupachatelství. V případě prokázání viny hrozí ženám až dvouleté vězení.

Doporučení:

Takový způsob krádeže patří mezi jeden z nejstarších „fíglů“ pachatelů. Proto chceme znovu připomenout lidem, aby měli stále pod kontrolou své osobní věci a nenechali se oklamat komplici.

dne 22. října 2021

por. Bc. Eva Michalíková

vytisknout  e-mailem