Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Řídili pod vlivem drog

Jindřichův Hradec – Drogy za volant nepatří. 

Jindřichohradečtí policisté včerejšího dne sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky dvěma mužům.

Sedmatřicetiletý muž byl policisty kontrolován dne 12. března 2023 ve 20.00 hodin v Nové Včelnici ve vozidle značky Ford. Při kontrole policisté zjistili, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, čímž se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Mimo to měl pozitivní test na omamnou psychotropní látku amfetamin. Na základě tohoto výsledku byl převezen do zdravotnického zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. Rozborem tohoto materiálu bylo prokázáno, že muž usedl za volant vozidla ve stavu vylučujícím způsobilost. Dopustil se tak dvou trestných činů, za které mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí až na tři léta.

Druhý z mužů, jednačtyřicetiletý muž byl policisty kontrolován dne 17. března 2023 v 10.00 hodin v Jindřichově Hradci ve vozidle značky Hyundai. Kontrolou tohoto řidiče bylo zjištěno, že není držitelem žádného platného řidičského oprávnění, čímž se dopustil přestupku. Při kontrole byl u muže proveden test na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní na látku amfetamin. Poté se podrobil lékařskému vyšetření, kterým se jako v předešlém případě prokázalo, že usedl za volant vozidla ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, při které mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit značnou škodu na majetku. Muži za tento trestný čin v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

nprap. Věra Mžiková, jh.pis@pcr.cz

28. dubna 2023

vytisknout  e-mailem