Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Frýdeckomístecka

Frýdek-Místek - Nákup zboží přes výlohu 

Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek měli tento týden opravdu napilno. Zabývali se hned více krádežemi najednou. V prvním případě se měl dosud neznámý pachatel začátkem tohoto týdne vloupat do prodejny se sportovním oblečením. Ke svému lupu přišel tak, že dle dostupných informací rozbil část skleněné výlohy a následně si „nakoupil“ sportovní vybavení jako jsou například boty, kalhoty, bundy, ale také trekingové roztahovací hole. Majiteli prodejny tak způsobil škodu přesahující výše dvaceti tisíc korun. 

O svůj lup se přel s ochrankou

V druhém případě se ve středu 5. září 2018 policisté zabývali krádeží v jedné z prodejen ve Frýdku-Místku. Muž si přišel v ranních hodinách „nakoupit“. Do své igelitové tašky si měl na prodejně odložit dvě lahve alkoholu a následně se vydal k informacím, kterými prošel bez zaplacení. To už však zpozorovala ochranka a muže zde oslovila. Tomu se to nelíbilo, a jelikož o svou tašku s nezaplaceným nákupem nechtěl přijít, začal se s ochrankou o ni přetahovat. Přetahoval se tak vehementně, až se taška s alkoholem roztrhla a lahve vypadly na zem. Podezřelý tak přišel o svůj lup, vzal nohy na ramena a utekl. Následně se na místo dostavili muži zákona a na základě osobní znalosti podezřelého ztotožnili. Poškozené společnosti tak byla krádeží způsobena škoda téměř za devět set korun.

V obou případech byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádež, za což pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

por. Bc. Eva Michalíková
oddělení tisku a prevence
územní odbor Frýdek-Místek
6. září 2018

vytisknout  e-mailem