Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Frýdeckomístecka

Frýdek-Místek - S nožem v ruce přepadl prodejnu barvy laky, důvodem byla plechovka toluenu 

Do několika minut po činu, byl pachatel loupeže zadržen třineckými policisty. Kriminalisté muži již sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže, za což si může odpykat až deset let za mřížemi.

K činu se 28letý muž měl odhodlat prvního únorového dne před třetí hodinou odpolední. V tu dobu vstoupil do jedné prodejny „barvy laky“ v Třinci, kde vyčkal, až bude v prodejně úplně sám. Jakmile z prodejny odešel i poslední zákazník, měl přistoupit k prodavači a požadovat po něm plechovku toluenu, přičemž v ruce držel nůž, se kterým měl manipulovat.

Před zraky obsluhy jej neustále otevíral a zavíral. Se zvýšeným hlasem mu prodavač odpověděl, že mu nic nedá, ať z prodejny odejde, že zavolá policii. Pachatele vyhrůžka moc neodradila a prodavače následoval do zadních prostor obchodu. Ten se ale k pachateli otočil, zakřičel a rychlým krokem k němu vykročil, v tomto případě nedát najevo strach byla dobrá volba. Pachatel se zalekl a z prodejny utekl.

Duchaplný prodavač navíc sledoval, jakým směrem muž utíká, to mělo velký význam při jeho zadržení. Ihned o celém incidentu uvědomil kolegy, kteří na základě podrobného popisu a udání místa útěku, pachatele zanedlouho zadrželi.

Obviněný muž se odmítl k čemukoliv vyjádřit, a jelikož zde byly naplněny důvody vazby, muž je nyní stíhán vazebně.

nprap. Karolína Bělunková
9. února 2021

vytisknout  e-mailem