Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Frýdeckomístecka

Frýdek-Místek - Pod lstí vnikl do bytu 

Nejenom senioři jsou častými oběťmi trestných činů a jsou snadnou cílovou skupinou pro podvodníky se smyšlenou legendou např. „vnuk“ či „synovec“, tak snadné je obelstít i důvěřivé jedince v jakémkoliv věku. V současné době se policisté z Frýdku-Místku zabývají obdobným případem, kde je modus operandis „odečet plynu a vody“. 

Skutek se odehrál v úterý dne 6. listopadu 2018 v dopoledních hodinách v jednom bytě ve Frýdku-Místku. Pod lstí a vymyšlené legendy ohledně odečtu plynu a vody využil důvěry jednačtyřicetileté handicapované ženy, která podvodníka pustila do svého bytu. To však netušila, že muž není ze společnosti, za kterou se vydával. Ukázala mu, kde může odečet provést a nechala ho pár minut bez dohledu. Toto se ji však stalo osudným. Pachatel využil její nepřítomnosti, prohledal vstupní místnost, kde už měl najít peněženky i s finanční hotovostí. Podvodník se ještě stačil s mladou paní rozloučit, nechal ji telefonický kontakt na kolegu a poté měl i s plnými peněženkami odejít z bytu. Poškozené tak způsobil škodu přes osm tisíc korun.  

Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež a pro přečin porušování domovní svobody, za což pachateli po jeho dopadení hrozí pobyt za mřížemi až na tři roky. 

Opět bychom chtěli upozornit a varovat nejenom seniory, ale i širokou veřejnost, buďte obezřetní, neotevírejte a především nepouštějte nikoho do svých bytů, ani pod záminkou odečtu plynu, elektřiny či vody… Ve chvíli, kdy Vás nezvaná návštěva navštíví, ověřte si tuto skutečnost u dané společnosti na zákaznické lince, zda opravdu odečty probíhají. Tímto předejdete starostem, které Vám může svým nepoctivým jednáním podvodník způsobit.

por. Bc. Eva Michalíková
oddělení tisku a prevence
územní odbor Frýdek-Místek
9. listopadu 2018

vytisknout  e-mailem