Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Frýdeckomístecka

Frýdek-Místek - „Pachatel použil k vloupání betonový patník“ 

Začátkem tohoto týdne se do benzínové čerpací stanice na Frýdlantsku pokusil vniknout dosud neznámý pachatel, který k činu použil betonový patník a pákové kleště. Těmito předměty měl opakovaně udeřit do bezpečnostní skleněné výplně plastového okna, čímž poškodil dvojsklo po celé ploše. Přesto se mu však do prodejny čerpací stanice nepodařilo vniknout. Společnosti tímto jednáním vznikla předběžná škoda poškozením deset tisíc korun. 

Policisté z obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí zahájili v této věci úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci a přečin krádeže ve stádiu pokusu, za které hrozí pachateli v případě dopadení až dvouletý pobyt za mřížemi. 

„Odcizení elektro-kola“

Nemilé překvapení čekalo na šestašedesátiletého muže z obce Čeladná, který v pondělí ráno zjistil, že mu neznámý pachatel od domu odcizil elektro-kolo. Pachatel měl v nočních hodinách vniknout na oplocený pozemek a následně odcizit volně odložené jízdní elektro-kolo značky  E-Totem Daily, modré barvy. Poškozenému majiteli vznikla škoda pětadvacet tisíc korun.

Frýdlantští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody. Za uvedené jednání stanoví trestní zákoník trest odnětí svobody až na dvě léta.

prap. Bc. Eva Michalíková
oddělení tisku a prevence
územní odbor Frýdek-Místek
10. července 2018

vytisknout  e-mailem