Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Frýdeckomístecka

Frýdek-Místek - V restauracích i obchodech měl krást převážně alkohol 

Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci. 

Obviněný měl v období od února letošního roku do svého zadržení dne 19. září 2018 v osmi případech vniknout opakovaně do objektů, (nejčastěji restaurací, obchodů) ze kterých si následně měl odnést lahve alkoholu, jako jsou například víno, rum, fernet, ale také domácí meduňkový sirup. K vloupání měl používat například kladivo, dřevěný hranol, ale i svou ruku, kterou měl rozbít skleněnou výplň výlohy. Ve třech případech se obviněnému muži po poškození výlohy nepodařilo vniknout do vnitřních prostor.

Obviněný měl také v pěti případech krást v obchodech na Frýdlantsku. Odcizené zboží, jako je třeba víno či sáčkové polévky si měl uschovat pod bundu či triko a s tímto „nákupem“ bez zaplacení projít pokladnou. 

Mezi další protiprávní jednání, kterého se muž měl v uvedeném období dopustit, můžeme zmínit také poškození několika kusů plastových oken u rozestavěné stavby rodinného domu. Tyto poškodil poškrábáním skleněné výplně a to z důvodu předchozího sporu s majitelem nemovitosti. 

Svým počínáním tak poškozený způsobil celkovou škodu přesahující třicet pět tisíc korun. Muž se kriminalistům k činům doznal a uvedl, že se krádeží dopustil proto, že nemá peníze na alkohol. Nyní obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. 

por. Bc. Eva Michalíková
oddělení tisku a prevence
územní odbor Frýdek-Místek
24. září 2018

vytisknout  e-mailem