Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Frýdeckomístecka

Frýdek-Místek - V průběhu dne odcizili věci za více jak dvacet tisíc korun 

V průběhu tohoto týdne bylo policisty obvodního oddělení ve Frýdku-Místku sděleno podezření z přečinu krádež 34leté ženě a 34letému muži. Uvedení měli v průběhu dne 1. března 2018 na frýdeckomístecku odcizit hned několik věcí za více jak dvacet tisíc korun. Během dopoledních hodin navštívili dvě prodejny zastaváren, odkud nepozorovaně odcizili zvukovou techniku, dámskou peněženku a tablet. Pachatelé měli ještě téhož dne vniknout do sklepních prostor objektu firmy, který slouží jako šatna pro zaměstnance. Zde měli nejen poškodit vstupní dveře, ale ze šatních prostor také odcizit dávkovač mýdla, terč na šipky s příslušenstvím, několik kusů povlečení a jeden pár pánských bot.  Muž se navíc tohoto jednání dopustil i přesto, že byl již v minulosti za obdobný skutek potrestán rozsudkem Okresního soudu ve Frýdku-Místku.

Za výše uvedené jednání hrozí ženě ve zkráceném přípravném řízení trest odnětí svobody až na dvě léta, muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody.  

V době nákupu přišla o mobilní telefon

O svůj mobilní telefon za více jak šest tisíc korun přišla v době nákupu potravin v obci Brušperk uprostřed tohoto týdne jednašedesátiletá paní. I když po celou dobu nákupu měla poškozená svou kabelku zavěšenu na rameni, i přesto se neznámému pachateli podařilo telefon z kabelky odcizit.

Pachateli za přečin krádež hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.   

nprap. Karolína Bělunková
oddělení tisku a prevence
územní odbor Frýdek-Místek
9. března 2018

vytisknout  e-mailem