Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Frýdeckomístecka

Frýdek-Místek - Zloděj vyrušen signálem 

V sobotu 29. září 2018 po dvacáté hodině v obci Bystřice vstoupil na oplocený pozemek dosud neznámý pachatel, který chtěl vniknout do rodinného domu. Přišel k zadním dřevěným dveřím u terasy domu, tyto vypáčil nezjištěným předmětem a otevřel je. V této chvíli došlo k aktivaci akustického signálu bezpečnostního systému, což pachatele vyrušilo, dal nohy na ramena a z místa činu utekl neznámo kam. Majiteli domu způsobil předběžnou škodu za jeden tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení Třinec v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež ve stádiu pokusu, za což pachateli po dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. 

Ze zahrady si odnesl zahradní gril

Policisté z obvodního oddělení Třinec v neděli 30. září 2018 přijali oznámení o odcizení grilu ze zahrady rodinného domu. Neznámý pachatel v přesně nezjištěnou dobu během tohoto víkendu překonal ocelové oplocení u jednoho z domu v Třinci, vnikl na pozemek a z venkovního posezení si odnesl zahradní gril. Svým jednáním tak způsobil majiteli škodu za více jak deset tisíc korun. 

V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádež a pro přečin porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí pobyt za mřížemi až na tři léta.

por. Bc. Eva Michalíková
oddělení tisku a prevence
územní odbor Frýdek-Místek
1. října 2018

vytisknout  e-mailem