Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Frýdeckomístecka

Frýdek-Místek - Dva muži a jedna žena páchali trestnou činnost v zapůjčeném vozidle 

Frýdeckomístečtí kriminalisté v těchto dnech sdělili obvinění třem osobám, které ještě před vyhlášením nouzového stavu měli společně páchat majetkovou trestnou činnost napříč Moravskoslezským a Olomouckým krajem.

Tři pachatelé měli v 8 případech vniknout do různých objektů, kde měli způsobit škodu za více jak 170.000,-Kč. Dva muži ve věku 46 a 51 let a jedna žena ve věku 30 let si objekty vybírali náhodně, převážně šlo o prodejny s potravinami. Měli se ale vloupat také do jedné benzínové čerpací stanice a novinového stánku nacházející se v okrese Přerov. Ve třech případech se měli vloupat do objektů prodejen v okrese Frýdek-Místek, z čehož se mělo v jednom případě jednat o prodejnu železářství a o dvě prodejny s potravinami. 

Objektem jejich zájmu byly především tabákové výrobky a lihoviny, z jedné prodejny potravin si měli například odnést cigarety za skoro 60.000,-kč. Mezi dalšími odcizenými věcmi byl například mobilní telefon, prázdná pokladní kasa, nebo 5.000,-Kč na hotovosti.

Na cesty za trestnou činností využívali vozidlo, které si měla obviněná žena zapůjčit od nic netušícího známého. Pachatelé z míst trestných činů museli hodně pospíchat, majitel osobního vozidla totiž obdržel hned dvě pokuty za překročení rychlosti.  

Všichni tři pachatelé se již v minulosti dopouštěli trestné činnosti majetkového charakteru. 

Muž ve věku 46 let je v současné době ve výkonu trestu, kde si odpykává trest za jinou majetkovou trestnou činnost.

nprap. Karolína Bělunková
oddělení tisku
15 . června 2020

vytisknout  e-mailem