Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Frýdeckomístecka

Frýdek-Místek - Nastartování vozidla selhalo 

Třinečtí policisté o víkendu pátrali po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo tovární značky Škoda Octavia. Auto bylo zaparkované od pátečního večera na parkovišti ve městě Třinec. Poškozený ke svému vozidlu přišel v sobotu odpoledne a zjistil, že mu s tímto někdo chtěl odjet. Pachatel se zřejmě do vozidla dostal přes boční okno, které rozbil, poté se pokusil přes spínací skříňku auto nastartovat, tuto poškodil, a tudíž se mu s vozidlem nepodařilo odjet.  Sedmadvacetiletému poškozenému tak vznikla předběžná škoda poškozením dosahující částky šesti tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení Třinec zahájili úkony trestního řízení pro přečin neoprávněné užívání cizí věci ve stádiu pokusu a přečin poškození cizí věci, za což po dopadení pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. 

Po druhé už krádež nevyšla

V sobotu ve večerních hodinách třiadvacetiletý muž navštívil prodejnu potravin ve městě Třinec. Zde si na prodejní ploše uschoval pod mikinu lahev alkoholu a s touto prošel přes informace, aniž by za „nákup“ zaplatil. To mu však bylo málo, tak se do prodejny i s kořistí pod mikinou vrátil do několika minut. Šel si ještě pro druhou lahev. V tom si všiml, že ho sleduje muž z ochranky, proto vzal tu nejlevnější lahev z regálu a s touto měl namířeno rovnou k pokladně. Zaplatil nákup a za pokladnami byl už ochrankou osloven. Vzápětí z pod mikiny vyndal i lahev, kterou před tím pronesl bez zaplacení a tuto nepoškozenou vrátil mužům z ochranky. Poškozené společnosti tak způsobil škodu za téměř šest set korun. 

Třinečtí policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádež. Jelikož se muž obdobného jednání v posledních třech letech dopustil opakovaně, hrozí mu nyní pobyt za mřížemi až na tři léta.

por. Bc. Eva Michalíková
oddělení tisku a prevence
územní odbor Frýdek-Místek
10. září 2018

vytisknout  e-mailem