Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství v Ostravě

MŘ Ostrava - Při zadržení se ukázalo, že pronásledované auto řídila žena... 

O dalším profesionálním zákroku a vzájemné spolupráci ostravských policistů jsme se mohli přesvědčit uprostřed tohoto týdne. Na zadržení nebezpečné řidičky se podíleli policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava, z oddělení hlavního nádraží Ostrava, ale také operační důstojník. V samotné začátku však všímavý řidič na takové jednání upozornil a nebylo mu lhostejné kličkování neznámého šoféra…

Ve středu 7. září 2022 operační důstojník přijal telefonické oznámení o nebezpečné a agresivní jízdě zřejmě opilého řidiče. Oznamovatel s ním perfektně komunikoval, upřesnil typ a barvu vozidla a nakonec sdělil, jakým směrem ujíždí. Během okamžiku se za vozidlem vydaly policejní hlídky, které byly poblíž místa oznámení. Za pomocí světelného a zvukového signalizačního zařízení ho chtěli zastavit, jenže řidič reagoval opačně. Šlápl na plyn a naopak před hlídkami začal ujíždět. Pronásledování začalo v Ostravě Porubě, pokračovalo zběsilou jízdou přes centrum metropole až do Mariánských Hor. Řidič ujíždějícího vozidla kličkoval, aby tím zřejmě znemožnil bezpečné zastavení vozidla. Samotná rychlost ujíždějícího vozidla mnohdy překročila i 180 km/h. Policisté po domluvě dostali ujíždějící auto do tzv. smyčky, kdy první služební vozidlo ho předjelo, a tím zabránilo dalšímu ujíždění a ostatní vozidla jej zablokovala. Řidič ujíždějícího vozidla nakonec zastavil. Následovalo jeho zadržení a v tomto momentu muži zákona zjistili, že řidičem byla 31letá žena. Dobrovolně se podrobila dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a testu na drogy, obojí s negativním výsledkem. Také byla držitelkou řidičského oprávnění. Proto se policisté na místě zeptali, proč ujížděla. Dočkali se odpovědi: „z nudy“.

Pronásledování se obešlo bez škody na zdraví i majetku. V tuto chvíli se případem zabývají policisté z obvodního oddělení Ostrava - Mariánské Hory.

dne 9. září 2022

por. Bc. Eva Michalíková

vytisknout  e-mailem