Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství v Ostravě

MŘ Ostrava - Při krádeži katalyzátorů byli vyrušeni svědkyní… 

O dalším zodpovědném jednání občana jsme se mohli přesvědčit na konci dubna letošního roku. Krátce před půlnocí se žena stala svědkyní v přímém přenosu pokusu krádeže katalyzátoru. Hlasitý zvuk, jako by někdo rozřezával nějaké železo, jak uvedla sama žena a svícení mobilních telefonů na parkovišti před domem na ulici Lechowiczova v Moravské Ostravě ji nenechal chladným a vše oznámila na tísňovou linku 158.

Na tísňovou linku 158 operační důstojník přijal oznámení od ženy, která uvedla, že z okna vidí skupinku osob, kteří svítí mobilním telefonem a snaží se zřejmě něco z vozidla odřezat. Policejní hlídky vyjely hned na místo, ale podivná skupinka se tam již nenacházela. Už při příjezdu muži zákona viděli, jak se rozuteklo několik lidí, někteří z nich dokonce nastoupili do auta a dali se na újezd. Netrvalo však dlouho a během okamžiku už policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava a z obvodního oddělení Mariánských Hor postupně zadrželi skupinku pěti cizinců. Poté provedli kontrolu zaparkovaných vozidel, kdy si všimli auta, které bylo pod pravými předními dveřmi podložené hydraulickým zvedákem. Jak se při bližším ohledání ukázalo, výfukové potrubí před katalyzátorem bylo naříznuté. Odcizit se ho však nepodařilo, protože byli vyrušeni přijíždějícími policisty díky oznámení.

V dané věci policisté z obvodního oddělení Ostrava - Mariánské Hory zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež ve stádiu pokusu. Zadrženou skupinku osob postupně kriminalisté vyslechli a nyní stále probíhají procesní úkony.

dne 3. května 2022

por. Bc. Eva Michalíková

Odkazy do noveho okna

1 Foto_3 (3)

1 Foto_3 (3) 

Detailní náhled

2 Foto_4 (3)

2 Foto_4 (3) 

Detailní náhled

3 Foto_5 (2)

3 Foto_5 (2) 

Detailní náhled

4 Foto_6 (1)

4 Foto_6 (1) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem