Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství v Ostravě

MŘ Ostrava - Poslední krádež katalyzátoru nedokončil, vyrušili ho policisté… 

Ve většině případů lidé zaparkovali vozidlo na parkovišti a šli do práce… jak se k autu vrátili, už neodjeli…

Zřejmě se snažil o další krádež katalyzátoru, jenže svou činnost nedokončil. Překazil mu to příjezd policejní hlídky, kterou přivolal všímavý občan. Tomu připadalo podezřelé chování muže, který se delší dobu zdržoval na parkovišti poblíž vozidla Škoda Felicia v Ostravě-Přívoze. Oznamovatele zaujaly také špinavé ruce neznámého muže a opakované kovové ťukání, proto se rozhodl tuto informaci sdělit na tísňovou linku 158.

Mužům zákona na místě již ztotožněný 28letý muž uvedl, že opravuje svou motorku, která stála zaparkovaná vedle zmíněného vozidla, a že se ničeho nedopustil. Po následné kontrole poblíž místa však uniformovaní policisté zjistili, že osobní vozidlo Škoda Felicia je poškozeno. Zadní díl výfuku byl podložen cihlami a přední díl výfukového potrubí včetně katalyzátoru ležel na zemi pod autem. Dále následnou kontrolou policisté zjistili, že právě 28letý mladík je již v hledáčku kriminalistů, kteří na něho mají spadeno.

Skutky krádeží katalyzátorů se začaly v Ostravě množit, proto se těmito případy začali zabývat také kriminalisté z 10. oddělení obecné kriminality Ostrava. Jedná se o celoměstské oddělení, které se specializuje mimo jiné na rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Kriminalisté ještě před samotným zadržením měli vyhodnocené zajištěné kamerové záznamy z místa činů, stopy, ale také získané informace vedly právě k 28letému muži. Důkazy byly natolik silné, že se pod jejich tíhou kriminalistům muž doznal celkem k 15 případům krádeží katalyzátorů napříč celou Ostravou. S kriminalisty spolupracoval a do výslechu uvedl, že se na místa převážně dostával autem či motorkou i přesto, že měl vyslovený zákaz řízení. Dále uvedl, že odcizené katalyzátory prodával za částku od dvou do třech tisíc korun. V jednom případě dokonce za kradený kus dostal až sedm tisíc korun. Své činy páchal jen v denní dobu, na větších parkovištích a jako pomocníka měl použít aku flexu či pilku. Celkovou škodu způsobil zhruba za 90.000,- Kč.

dne 10. srpna 2022

por. Bc. Eva Michalíková

Komisař 10. oddělení obecné kriminality Ostrava ve zkráceném přípravném řízení sdělil muži podezření ze spáchání přečinů krádeže, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny muži hrozí až tři roky vězení.

Odkazy do noveho okna

katalyzátory

katalyzátory 

Detailní náhled

katalyzátory

katalyzátory 

Detailní náhled

katalyzátory

katalyzátory 

Detailní náhled

katalyzátory

katalyzátory 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem