Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství v Ostravě

MŘ Ostrava - Kamarádovi měl přijet pomoci i přesto, že měl zákaz řízení 

Hned dva trestné činy během jedné události řešili v neděli v podvečerních hodinách policisté z obvodního oddělení Ostrava Poruba 1. Policejní hlídka byla vyslána na ulici 17. listopadu, kde mělo stát při krajnici osobní vozidlo, které mělo poškozené přední pneumatiky a disky. Samotnou kolizi 46letý řidič mužům zákona vysvětlil následovně. Při cestě z práce projížděl Klimkovicemi, kdy si údajně nevšiml kruhového objezdu a samotným rondelem projel rovně a přitom poškodil kola na autě. V jízdě pokračoval, až kam ho auto dovezlo. Následně zavolal kamarádovi, aby mu přivezl náhradní kola. Muži zákona při samotné komunikace z dechu řidiče cítili závan alkoholu, proto ho vyzvali k podrobení se dechové zkoušce. Již před zahájením této zkoušky muž uvedl, že požil před jízdou nějaký ten alkohol. Zřejmě ho bylo více, protože o tom vypovídal i pozitivní výsledek přes 2,5 promile alkoholu v dechu. Netrvalo dlouho a muži zákona řešili hned další protiprávní jednání. Na místo se dostavil zmiňovaný kamarád, který přivezl náhradní gumy. U stejně starého řidiče (46 let) dopadla zkouška na alkohol negativně, ale muži zákona při kontrole zjistili, že za volant usedl i přesto, že má zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2024. Oba muži následně putovali na policejní služebnu.

Řidiči, který před jízdou požil alkohol, bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. S policisty spolupracoval a u výslechu uvedl, že před jízdou měl vypít asi 0,5 litru slivovice.

Řidiči, který usedl za volant i přes vyslovený zákaz, bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Na místě nehody na kruhovém objezdu nedošlo ke zranění ani k poškození cizího majetku.

dne 19. ledna 2023

por. Bc. Eva Michalíková

Odkazy do noveho okna

1 Foto_1

1 Foto_1 

Detailní náhled

2 Foto_2

2 Foto_2 

Detailní náhled

3 Foto_3

3 Foto_3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem