Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství v Ostravě

MŘ Ostrava - Další „vařič“ za mřížemi… 

Několika měsíční práce byla ukončena v minulém týdnu zadržením dvou osob přímo při výrobě metamfetaminu.

Ostravští kriminalisté z 11. oddělení obecné kriminality Ostrava opět potvrdili svou činností kvalitu týmu. TOXI tým nepřetržitě a s plným nasazením pracuje na tom, aby odhalil, zadržel, obvinil a pomohl dostat před soud co nejvíce drogových výrobců či dealerů a tím citelně zasál do drogové distributorské sítě.

Na základě operativního rozpracování a získaných poznatků na začátku září 2022 kriminalisté zabránili další nelegální výrobě drog. Po předchozím souhlasu státního zástupce s kolegy ze Speciální pořádkové jednotky Moravskoslezského kraje vstoupili do bytu v centru Ostravy, kde měla podezřelá osoba i s komplicem nelegálně vyrábět drogu. Během okamžiku oba muži měli pouta na rukou. Následovala domovní prohlídka, při které policisté zajistili mimo jiné laboratorní techniku, jako jsou laboratorní skla, baňky, ale také laboratorní chemikálie či farmaceutické přípravky. Při samotném zadržení bylo v bytě zajištěno také minimálně 400 gramů směsi psychotropní látky pervitin.

Komisař proti dvojici mužů (26, 27 let) zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jak při výslechu vyplynulo, tak starší z mužů měl ve svém bytě, ale i jinde v rámci města Ostravy opakovaně nelegálně vyrábět pervitin a komplic mu měl příležitostně pomáhat. Jak sám uvedl, přípravky měl shánět na různých místech, v několika případech měl pro pomocný materiál jezdit na koloběžce do drogerie. Léky k nelegální výrobě drog měl shánět od svého komplice cizí státní národnosti. Vyrobený pervitin měl jak pro svou potřebu, tak i k prodeji za částku 800 – 1200 Kč za gram.

Oba obvinění s kriminalisty spolupracovali. Na staršího z mužů komisař podal podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. S komplicem je trestní stíhání vedeno na svobodě. V případě prokázání viny mužům hrozí od dvou do deseti let.

dne 13. září 2022

por. Bc. Eva Michalíková

vytisknout  e-mailem