Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství v Ostravě

MŘ Ostrava - Okamžité poskytnutí první pomoci muži zřejmě zachránilo život 

Řídíme se příslovím „Pomáhat a chránit“, ale samozřejmě je důležité být ve správnou dobu na správném místě, což může potvrdit i 49letý muž.

V sobotu 4. března 2023 v odpoledních hodinách policisté z hlídkové služby obvodního oddělení Ostrava-Hrabůvka při výkonu služby projížděli ulicí Na Rovince, kde si poblíž autobusové zastávky Ostrava-Hrabová všimli muže ležícího na zemi. Jejich reakce byla okamžitá a pohotová. Šlápnutí na brzdu a zastavení vozidla. Poté ihned utíkali k muži, který nejevil známky života. Už při prvním kontaktu s ním zjistili, že nedýchá a je bez srdečního tepu. Začali s poskytováním první pomoci. Nejdříve zprůchodnili dýchací cesty záklonem hlavy a poté začali se srdeční masáží. Mezitím už někdo ze svědků zavolal tísňovou linku 155 a muži zákona pokračovali v nepřímé srdeční masáži až do jejich příjezdu. Nakonec se společnými silami podařilo obnovit životní funkce později zjištěného 49letého muže. Následně zdravotní posádka muže převezla do nemocničního zařízení.

Jak bylo dodatečně zjištěno od svědkyně z místa, muž seděl na lavičce a najednou se sesunul k zemi. Bylo to jen několik vteřin před tím, než projížděla policejní hlídka.

Muž je v současné době hospitalizován a díky rychlé a profesionální pomoci je nyní mimo ohrožení života. Také velké díky patří lidem, kteří na místě byli a svou činností se spolupodíleli na záchraně muže.

dne 9. března 2023

por. Bc. Eva Michalíková

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem