Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Zloděj se vloupal do dvou vozidel

ŽĎÁRSKO: Nechávat v zaparkovaných autech cenné věci se nevyplácí 

Do dvou zaparkovaných vozidel se včera na Žďársku vloupal dosud neznámý zloděj. K prvnímu případu došlo v době od 12.50 do 13.15 hodin na silnici mezi Žďárem nad Sázavou a obcí Vysoké. Pachatel rozbil boční okno zaparkovaného osobního automobilu a z podlahy před zadním sedadlem odcizil příruční tašku, ve které byly uloženy dvě peněženky, dioptrické brýle a další osobní věci. Dále na ulici Santiniho u sportovního areálu ve Žďáru mezi 13.25 a 13.46 hodin rozbil zadní okno zaparkovaného osobního vozidla a ze zavazadlového prostoru odcizil tašku s notebookem, tabletem a mobilním telefonem. Poškozeným majitelům tak způsobil celkovou škodu za téměř 60 tisíc korun.

Policisté místa činů ohledali a případ zadokumentovali. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a po pachateli i odcizených věcech pátrají.

V souvislosti s tímto případem policisté opětovně apelují na majitele a řidiče vozidel, aby v zaparkovaných automobilech nenechávali cenné věci. Zejména tašky a kabelky s doklady, penězi a dalšími cennými věcmi, elektroniku, počítače, fotoaparáty, telefony a další by si majitelé měli vždy brát s sebou. Tyto věci ponechané ve vozidle se stávají lákadlem pro případné pachatele krádeží. Ale ani v zavazadlovém prostoru, kde nejsou zvenku vidět, nejsou tyto věci v bezpečí. V případě, že má řidič s sebou větší množství věci, které není možné při odchodu od vozidla vzít s sebou, je dobré vybrat k zaparkování vhodné místo. Složitější bude pro zloděje vloupat se do auta zaparkovaného v centru města, kde je větší pohyb lidí, a mnohá místa jsou střežena kamerami, než na odlehlém místě někde u lesa. V každém případě je nutné mít stále na paměti, že „auto není trezor“.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

14. dubna 2016

vytisknout  e-mailem