Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kriminalisté dopadli distributora drog

ŽĎÁRSKO: Obviněný muž skončil ve vazební věznici 

Kriminalisté žďárského územního odboru dopadli muže, který na Žďársku a Brněnsku distribuoval pervitin. Jednatřicetiletého muže zadrželi tento týden ve Velké Bíteši. Při dopadení řídil vozidlo, i když to má zakázáno. Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže, který byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů. Jedná se o opakovaně soudně trestaného recidivistu, který si za drogovou trestnou činnost již v minulosti pobyl za mřížemi. Na podaný návrh byl obviněný muž vzat do vazby.

Vypátrat distributora pervitinu se kriminalistům podařilo na základě velmi dobrého operativního šetření. V pondělí 26. září muže důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti zadrželi ve večerních hodinách ve Velké Bíteši. Muž jel ve vozidle Renault Laguna ve směru od Brna a policisté ho zastavili na silnici ulice Karlov. Automobil řídil, i když má od května rozhodnutím městského úřadu uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech vozidel, a to až do konce roku 2017. Dechovou zkoušku i test na zjištění ovlivnění návykovou látkou odmítl. Kriminalisté provedli prohlídku automobilu, zajistili krystalickou látku, zřejmě se jedná o pervitin. Zadrženého muže odvezli na oddělení policie ve Žďáru nad Sázavou a umístili ho do policejní cely. Krystalická látka bude zaslána na odborné policejní pracoviště k provedení expertízy.  

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Brněnska. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekl npor. Mgr. Karel Marek, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž před zadržením pobýval na Bítešsku, kde i pracoval, sám je uživatelem drog. Muž je obviněn z toho, že na Žďársku a také Brněnsku poskytoval dalším osobám, mužům i ženám, pervitin. Drogy odběratelům převážně prodával, v některých případech poskytoval pervitin zdarma nebo jako protislužbu například za pohonné hmoty či ubytování. S distribucí drog začal vloni na jaře. Dalším lidem předával pervitin zejména na různých místech Velké Bíteše a Velkého Meziříčí i obcích v jejich okolí, dále pak v Kuřimi.

V minulosti byl obviněný muž již desetkrát soudně trestán za různorodou trestnou činnost, včetně drogové. Za trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy si odpykal i nepodmíněný trest odnětí svobody, z věznice byl propuštěn vloni v březnu se zkušební dobou čtyř let. Přesto se po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody ve velmi krátké době opět vrátil k drogové trestné činnosti.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ dodal komisař Karel Marek. Poté, co soud rozhodl o vzetí jednatřicetiletého muže do vazby, eskortovali ho policisté do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. 

Obviněnému muži hrozí za spáchanou trestnou činnost trest odnětí svobody až na deset let.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

30. září 2016

vytisknout  e-mailem