Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kriminalisté dopadli pachatele vloupání do prodejny

TŘEBÍČSKO: Zajistili také velkou část odcizeného zboží 

Třebíčským kriminalistům se podařilo velmi rychle dopadnout pachatele, který se vloupal do prodejny v obci Střítež. Zajistili také velkou část odcizených věcí, které následně předali zpět majiteli.
 
Oznámení o vloupání do prodejny přijali policisté ve středu 5. prosince před sedmou hodinou ráno. Na místo vyjeli policisté, kteří provedli šetření. Kriminalistický technik ohledal a zadokumentoval místo činu a zajistil stopy. Policisté zjistili, že k vloupání došlo v noci z úterý na středu, kdy pachatel rozbil kusem betonu skleněnou výplň vstupních dveří a vnikl do prodejny. Odcizil zboží v hodnotě přes dvacet tisíc korun. Poškozením dveří vznikla škoda přibližně tři tisíce korun.
Kriminalisté provedli rozsáhlé operativní šetření a dále vyhodnotili všechny informace získané při prověřování případu. Podařilo se jim vytipovat osobu podezřelou ze spáchání vloupání. Ve středu ve večerních hodinách policisté podezřelého muže vypátrali v Třebíči na ulici Modřinova. Měl u sebe v igelitových taškách část odcizeného zboží. Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu kriminalisté zadrželi a umístili do policejní cely. Odcizené zboží policisté zajistili a následně předali zpět majiteli.
Policejní komisař zahájil trestní stíhání osmadvacetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání přečinu krádež. Jedná se o muže, který byl již v minulosti opakovaně pravomocně odsouzen. Vzhledem k tomu, že se v současnosti vyhýbal nástupu trestu odnětí svobody, kriminalisté ho po provedení nezbytných procesních úkonů eskortovali do věznice.
Muž je obviněn z toho, že se společně s dalším pachatelem vloupal do prodejny, kde odcizili množství různého zboží jako potraviny, cigarety a alkoholické nápoje. Odcizené věci si poté rozdělili. Informace k totožnosti druhého podezřelého muže kriminalisté mají a v současné době po něm pátrají.  
 
por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
7. prosince 2012
 

vytisknout  e-mailem