Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kriminalisté dopadli distributora drog

TŘEBÍČSKO: Mladý muž byl vzat do vazby 

Kriminalisté třebíčského územního odboru dopadli muže, který v Třebíči distribuoval pervitin a marihuanu. Jedná se o teprve osmnáctiletého muže. Obviněn ze spáchání trestného činu byl již v září a stíhán byl na svobodě. Mladík se však i poté dopouštěl další drogové trestné činnosti, kriminalisté tak minulý týden rozšířili jeho trestní stíhání a na podaný návrh byl vzat do vazby.

Mladého muže, který se na Třebíčsku dopouštěl drogové trestné činnosti, kriminalisté vypátrali na základě velmi dobré operativní činnosti. Přibližně od začátku tohoto roku distribuoval na různých místech Třebíče zejména marihuanu, ale také pervitin. Drogy prodával nebo je poskytoval zdarma dalším mladým lidem, mezi nimiž byl i mladistvý. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař v druhé polovině září trestní stíhání osmnáctiletého muže z Třebíčska. „Mladý muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl npor. Mgr. Josef Vodák, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že obviněný muž ještě nebyl v minulosti soudně trestán. Kriminalisté zajistili několik rostlin konopí, které mladík pěstoval na zahradě domu, kde v současné době bydlí. Konopí bylo zasláno na odborné policejní pracoviště k provedení expertízy. Obviněný mladý muž byl po zahájení trestního stíhání dále vyšetřován na svobodě. S pácháním drogové trestné činnosti ale nepřestal.

Na základě operativního šetření kriminalisté zjistili, že mladík i nadále v distribuci drog v Třebíči pokračuje. Dalším mladým lidem, mezi nimiž byl opět i mladistvý, poskytl v říjnu a listopadu opakovaně marihuanu ke kouření. Minulý týden kriminalisté mladého muže zadrželi a umístili ho do policejní cely. Na základě shromážděných důkazů policejní komisař rozšířil jeho trestní stíhání a osmnáctiletý muž byl opět obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Při zadržení mladého muže zajistili kriminalisté marihuanu, která bude podrobena odbornému zkoumání.

Policejní komisař podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, vzniklo totiž důvodné podezření, že bude mladík i nadále v páchání drogové trestné činnosti pokračovat. „Soud rozhodl o vzetí mladého muže do vazby a policisté ho následně eskortovali do věznice,“ dodal komisař Vodák.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za drogovou trestnou činnost hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na pět let.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

29. listopadu 2016

vytisknout  e-mailem