Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Vloupání do vozidla

MORAVSKOTŘEBOVSKO: Zmizela příruční taška i její obsah 

Nepříjemné překvapení si zažil 54letý muž z Moravské Třebové, když během dopoledne přišel ke svému vozidlu Škoda Fabia a zjistil, že má rozbité okénko u předních dveří. Okamžitě vytočil linku 158 a tuto skutečnost oznámil. Na místo se během chvíle dostavila policejní hlídka, která zjistila, že dosud neznámý pachatel rozbil okénko a z vozu majiteli odcizil odloženou ledvinku s doklady a peněženkou. Krom toho zmizely i platební karty a desítka eurobankovek. Hmotné škody jsou vyčísleny na víc jak 7 tisíc korun.
 
Vloupání do vozidel a následné krádeže věcí z nich je přetrvávající problém. Přestože se této trestné činnosti nedá úplně zabránit, lze ji vhodnou prevencí alespoň snížit na minimum a to tím, že majitelé aut nebudou ve svých vozech nechávat žádné věci, které by přilákaly pozornost potencionálního pachatele. Pachatel jde totiž vždy s jistotou do automobilu, ve kterém se něco na viditelném místě nachází. Apelujeme tedy na občany, aby si své věci odpovídajícím způsobem chránili. 
Policisté v rámci každodenní hlídkové služby provádějí preventivní činnost, ale především samotní občané by si měli uvědomit, že nesou hlavní zodpovědnost za svůj majetek. 

Policisté v regionu podobných případů vloupání do osobních motorových vozidel řeší desítky. To číslo se pohybuje kolem 100. Konkrétněji, jde o 132 případů vloupání. Jen v 36 případech se policistům pachatele podařilo dopadnout.  

nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí
31. 12. 2009

vytisknout  e-mailem