Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Varování před zloději

POLIČSKO: Manželé přišli o peníze 

     V pátek kolem 12:00 hodiny zavítal do jedné z obcí na Poličsku neznámý muž. Ten se vetřel do přízně seniora a on jej vpustil na dvůr svého domu. Návštěva pak sama, bez pozvání,   vešla do kuchyně, kde starší manželský pár zaměstnávala svým hovorem. Náhle však otevřenými vchodovými dveřmi do domu vstoupily další dvě osoby. Jednalo se o muže a ženu.  Ty ovšem majitel a jeho žena rázně vyprovodil z domu. Jenže oba v ten moment zapomněli na muže, který se usadil u nich v kuchyni. Právě na tuto chvíli totiž nezvaný host čekal a v nestřežený okamžik kradl. Manželům se ztratilo několik tisíc korun.  Po krádeži měli všichni tři nasednout do stříbrného, či bílého vozidla, nezjištěného typu a z obce odjet. 
 
     Policisté pátrají po podezřelé posádce vozu. Jednalo se o osoby pravděpodobně snědší  pleti ve středním věku. Jeden z podezřelých byl vysoký asi 180 centimetrů a silnější. Další muž byl štíhlý a vysoký rovněž asi 180 centimetrů. Žena byla štíhlá a měla dlouhé černé vlasy. Tyto osoby jsou podezřelé z přečinu krádeže a porušování domovní svobody.
 
     Tento případ není ojedinělý. Právě před nedávnem moravskotřebovští policisté řešili případ, kdy tři ženy měly v úmyslu okrást starší ženu. Ta naštěstí zavolala policii a vetřelkyně z domu nic nestihly odcizit. Podrobnosti již zde: Tři vetřelkyně

Nevěřte prosím osobám, které neznáte a rozhodně je nevpouštějte do svých příbytků.  (ilustrační foto)
13. září 2010
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem