Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Série vloupání objasněna

POLIČSKO: Podezřelým je muž z Chrudimska 

 
      Díky všímavosti veřejnosti a včasnému zásahu Městské policie v Poličce se podařilo kriminalistům a policistům z Poličky objasnit sérii vloupání do rekreačních objektů. Oznámení a poté i prověření informace týkající se pohybu cizí osoby poblíž zahrádkářské kolonie Višňovka v polovině tohoto týdne, přineslo jedinečný výsledek.
 
Hlídce městské policie se podařilo 11. března 2010 zastihnout cizí osobu při "návštěvě" jedné zahradní chatky. Tato podezřelá osoba byla bezprostředně poté předána do rukou policistů a kriminalistů. Při podání vysvětlení 20letého muže vyšlo najevo několik velmi zajímavých skutečností.

Mladý muž se přiznal k devíti případům vloupání, která prováděl již od června loňského roku. Předmětem jeho zájmu se stal jeden rodinný dům, maringotka a několik zahradních chatek a chalup jak na Poličsku, tak i Svitavsku.  Do objektů vnikal po rozbití okna, poté je prohledal a ve většině případů v  nich přespal. Mnohdy se na místo činu vracel opakovaně.
 
Majitelům se po jeho návštěvě ztrácely věci. Jednak mizely potraviny, jindy zase přikrývky nebo nářadí. Jednou si z místa podezřelý muž odnesl i oblečení a plynový vařič s propanbutanovou lahví. Škody na zařízení a krádeží jsou vyčísleny na bezmála 9 tisíc korun.
 
    Dvacetiletý muž z Chrudimska byl dne 11. března policejním komisařem obviněn. Čelí podezření z přečinů porušování domovní svobody a krádeže. Ke svému protiprávnímu jednání se přiznal. Jaký osud jej čeká, rozhodne po ukončení vyšetřování až soud.


12. března 2010
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem