Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Nerespektovali zákaz řízení

SVITAVSKO - Jsou podezřelí z maření výkonu úředního rozhodnutí. 

Ilustrační fotoIlustrační fotoKolegové na Svitavsku ve dvou dnech v rámci své činnosti zastavili hned tři řidiče v platném zákazu řízení motorových vozidel. A jeden z nich se na cestu dokonce měl posilnit drogou.

V prvním případě jsme v minulém týdnu odpoledne zastavili u obce Svatá Kateřina dvacetiletého muže. Ten měl řídit osobní automobil už z Hlinska. Kontrolou jsme zjistili, že má Okresním soudem Svitavy vysloven zákaz řízení až do listopadu 2019 a za volantem vozidla by sedět opravdu neměl.
Dalším hříšníkem byl pětatřicetiletý muž, který řídil v pátek kolem jedné hodiny ranní v Litomyšli své vozidlo, kdy byl zastaven hlídkou Celního úřadu pro Pardubický kraj. Tento řidič, měl nejen vysloven platný zákaz řízení do února 2019, ale vozidlo řídil pod vlivem návykové látky. To potvrdil test na drogy.
Nezodpovědným řidičem, byl i devatenáctiletý mladík. Ten usedl za volant v pátek těsně po půlnoci v Moravské Třebové. Kolegové kontrolou zjistili, že i on má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel a to do srpna 2019.

Všichni tři se budou ze svého jednání zodpovídat před soudem. Ten jim v případě prokázání viny může uložit trest až dva roky trestu odnětí svobody.

24. září 2019
por. Bc. Ondřej Zeman
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem