Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Nehoda není náhoda

SVITAVSKO: Řidič, cyklista, motorkář a chodec utrpěli zranění 

     Velké štěstí měla posádka osobního vozidla Škoda Octávia, která v sobotu pár minut po třiadvacáté hodině v katastru obce Kunčina havarovala . Vůz
foto PČRfoto PČR
po projetí zatáčkou vyjel mimo komunikaci, kde se převrátil na střechu. Řidič i jeho spolujezdkyně se dostali do péče lékařů. Jejich zranění měla být dle dostupných informací zřejmě lehčího charakteru. Při dechové zkoušce bylo zjištěno, že řidič zřejmě před jízdou požil návykovou látku. Při prvním měření hodnoty alkoholu v dechu přesahovaly hranici 1 promile, zatímco druhé měření mělo hodnoty o desetinu vyšší. Policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil  lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, s čímž souhlasil. Zároveň mu bylo odebráno řidičské oprávnění. Hmotné škody na vozidle jsou odhadnuty na 150 tisíc korun.
 
     Bez zranění vyvázl řidič, který v sobotu havaroval v katastru obce Chornice. Po projetí zatáčky zřejmě nezvládl řízení vozu a narazil do kovového zábradlí mostku. Hmotná škoda je odhadnuta na 30 tisíc korun. 

foto PČR


      V tentýž den kolem poledne havaroval v Litomyšli na jedné z ulic cyklista. Ten měl narazit do zaparkovaného osobního vozidla. I tento účastník silničního provozu byl zraněn a je nyní v péči lékařů.

     Ke střetu motocyklisty s chodcem mělo dojít v sobotu krátce před sedmnáctou hodinou a to na jedné z ulic Jevíčka. Okolnosti této nehody, stejně tak míra zavinění obou účastníků,  je předmětem probíhajícího vyšetřování ze strany dopravní policie. Oba účastníci byli převezeni do nemocnice. Ke zranění a době léčení jednoho z účastníků se lékaři prozatím nevyjádřili.
 
 

28. května 2012
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí
   

vytisknout  e-mailem