Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

"Lidská hyena"

SVITAVSKO - Jak jinak nazvat toho, co okrádá seniory? 

Ilustrační fotoIlustrační fotoSvitavští kriminalisté mají důvod k veliké radosti. Jejich dalším úspěchem v objasňování trestné činnosti na seniorech v řadě, je zadržení dvaapadesátiletého nezaměstnaného muže z Nymburska, který si vyslechl 23. sprna obvinění z přečinů porušování domovní svobody a krádeže. Těch se měl dopustit tak, že se měl velmi věrohodně vydávat za pracovníka energetické společnosti. Oslovené ženy takto úspěšně oklamal a s využítím záminky kontrol elektrických spotřebičů vstupoval do bydlišť seniorek. Pak už měl využívat jejich nepozornosti. Našel uložené peníze, a tyto si přivlastnil. 

Jen v našem regionu se o to 8. srpna pokusil hned třikrát. A to jednou v Litomyšli u sedmaosmdesátileté paní, a následně v Moravské Třebové u seniorek ve věku šestaosmdesát a pětasedmdesát let. V Litomyšli a jednou v Moravské Třebové byl bohužel "úspěšný“, a způsobil tak škodu za bezmála 40.000 korun. Jednu z oslovených seniorek ve věku šestaosmdesát let z Moravské Třebové však nezmátl natolik, aby ji o úspory připravil, ale i tak se jí do bytu vetřel.

V současné době je fiktivní pracovník energetické společnosti stíhán vazebně, neboť v minulosti byl pro stejnou trestnou činnost soudně trestán. V případě prokázání viny před soudem mu hrozí trest odnětí svobody až na 3 roky. Jeho případná další protiprávní činnost je předmětem dalšího šetření.

O tom jaké další praktiky lidské hyeny používají, a jak se jim lze bránit jsme již psali zde.

27. srpna 2018
nprap. Bc. Ondřej Zeman
tiskový mluvčí
 

vytisknout  e-mailem