Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Kradl a vydíral

SVITAVSKO - Na verdikt si počká ve vazbě. 

Ilustrační fotoIlustrační fotoVe středu 25. července jsme sdělili obvinění z přečinů omezování osobní svobody, vydírání a krádeží osmačtyřicetiletému, již dříve osmnáctkrát soudně trestanému nezaměstnanému muži z Moravskotřebovska. Uvedených skutků se měl dopustit nejen na společné ubytovně v Moravské Třebové v období od 22. -24. července vůči devatenáctiletému mladíkovi. Mladého muže měl v prvním případě „pozvat“ k sobě na pokoj, který za nimi uzamkl. Pak ho „prošacoval“, a měl si ponechat jeho mobilní telefon.  V uzamčeném pokoji ho držel až do brzkých ranních hodin. Než ho pustil, měl něm požadovat finanční hotovost ve výši 500 korun, kterou měl večer donést na jeho pokoj. Situace z předchozího dne se následující den opakovala, jen s tím rozdílem, že mladý spolubydlící požadovanou částku neměl. Agresor ho přesto prohledal, a ponechal si u sebe nalezených 150 korun a jeho občanský průkaz. Ze svého uzamčeného pokoje ho propustil opět až kolem 04:00 ráno. Mladík uvedl, že se vůči jednání staršího muže fyzicky nebránil.  Protože z něj měl strach.

Obviněný je podezřelý i z dalších krádeží, kterých se měl dopouštět v průběhu minulých dvou měsících  jak v obchodních domech, tak v lékařských zařízeních v Moravské Třebové. Těmi mohl způsobit škodu přesahující 13 000 korun.

Agresor se teď ze svého jednání bude zodpovídat před soudem, kdy si na rozsudek počká ve vazební věznici. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na 4 roky.

27. července 2018
nprap. Bc. Ondřej Zeman
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem