Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Dubnová dopravní nehodovost

PELHŘIMOVSKO: Pět motorkářů bylo účastníkem dopravní nehody 

Měsíc duben získal počtem nehod pomyslnou první příčku od počátku roku. V dubnu pelhřimovští policisté vyjížděli celkem k 34 dopravním nehodám. S porovnáním s dubnem roku v 2011 je to o pět nehod méně.
Při nehodách v dubnu utrpěly dvě osoby těžké zranění a devatenáct osob lehké zranění. V porovnání s loňským dubnem jsou následky nehod téměř stejné. V dubnu 2011 byly těžce zraněny čtyři osoby a lehce bylo zraněno také devatenáct osob. Letošní bilance smrtelných následků dopravních nehod (v měsíci dubnu a od počátku roku) je zatím nulová. V dubnu roku 2011 při nehodách zemřela jedna osoba.
Celková hmotná škoda se vyšplhala na 1,7 milionů korun, což je v porovnání za duben 2011 o 1,2 milionu korun méně.
U dvou řidičů, kteří zavinili dopravní nehodu, byl následnou dechovou zkouškou zjištěn alkohol. V dubnu roku 2011 způsobili dopravní nehodu tři řidiči.
 
Příčiny dopravních nehod
Dvacet nehod v dubnu bylo zaviněno nesprávným způsobem jízdy. Sedm řidičů zavinilo nehodu nepřiměřenou rychlostí. Ve dvou případech nedal řidič přednost v jízdě. Celkem v pěti případech nebyla nehoda zaviněna řidičem, jednalo se o střety se zvěří.
                                                                                                                     
Značná škoda
Ondřejov 25. 4.12.jpgVe středu 25. dubna v odpoledních hodinách se stala dopravní nehoda na silnici I/34 před obcí Ondřejov. Řidič nákladního vozidla Scania s návěsem jel ve směru od Ústrašína na Ondřejov. Na komunikaci v místě, kde probíhala rekonstrukce vozovky a provoz byl sveden do jednoho jízdního pruhu, najel řidič s vozidlem vlevo na nezpevněnou krajnici, která se s ním následně utrhla a jízdní souprava se převrátila vlevo mimo vozovku. Při nehodě vznikla škoda na komunikaci a na zatravněné ploše. Z vozidla došlo k úniku provozních kapalin. Při nehodě byl lehce zraněn řidič kamionu, který byl následně ošetřen v nemocnici. Hmotná škoda byla vyčíslena na 560.000 korun.
 
 
 
 
 
 
 
Pět havárií motocyklistů
Krásné počasí vylákalo na silnice motocyklisty. Bohužel, hned pět jich v dubnu havarovalo. Čtyři motocyklisti si způsobili zranění sami. Dva utrpěli těžké zranění a dva zranění lehké. Pátá nehoda s účastí motocyklisty se stala v Černovicích a zde nedal řidič osobního automobilu přednost v jízdě právě motocyklistovi.
 
 
V neděli 22. dubna se staly dvě vážné nehody motorkářů, které si vyžádaly dvě těžká zranění.
První nehoda se stala v blízkosti obce Pravíkov. Řidič motocyklu Honda jle ve směru od Pravíkova na Ústrašín. Na mírně zvlněném povrchu vozovky dostal s motocyklem smyk, který nezvládl a přejel s motocyklem do protisměru a dále do silničního příkopu, kde havaroval. Šestatřicetiletý řidič utrpěl těžké zranění.
 
Druhá nehoda se stala na Pacovsku. Šestadvacetiletý řidič motocyklu Suzuki jel od Pacova na Eš. Při průjezdu táhlé levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a vlastnostem vozidla. Nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do stromu. Při nehodě utrpěl řidič těžké zranění. Hmotná škoda byla odhadnuta na 20.000 korun.
 
Pravíkov 22.4.12.jpgPA-Eš 22.4.12.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
por. Bc. Hana Kotková, komisař
3. květen 2012

vytisknout  e-mailem