Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Ujížděl před policejní hlídkou

PARDUBICE – Neměl čisté svědomí. 

ilustrační fotoilustrační fotoVe středu 3. dubna 2019 v nočních hodinách si policisté pohotovostního a eskortního oddělení při dohledu na bezpečnost silničního provozu všimli motocyklu, který vyjel z Brožíkovy ulice. Rozjeli se za ním a chtěli s řidičem provést silniční kontrolu. Policisté použili k zastavení motocyklu modré světelné výstražné zařízení doplněné o nápis „STOP“ a zvukové výstražné zařízení.  Řidič však nerespektoval tuto výzvu k zastavení, prudce zrychlil a snažil se policistům ujet. Několikrát překročil povolenou rychlost v obci a ve snaze policistům zmizet z dohledu využíval i chodníky a stezky pro cyklisty. K policejní hlídce, která motocyklistu pronásledovala, se připojili i další kolegové. Vydali se k ulici Jiřího Potůčka, kde spatřili rychle jedoucí motocykl. K jeho zastavení použili výstražné světelné a zvukové zařízení. Motocyklista začal rychle brzdit, dostal smyk a následně havaroval. Kolegové vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Lustrací bylo zjištěno, že 22letý řidič není držitelem potřebného řidičského oprávnění. Policisté provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a orientační test na přítomnost návykových látek. Obojí s negativními výsledky.
Při havárii došlo ke hmotné škodě na motocyklu zn. Kawasaki, která byla odhadnuta na 110 000 Kč, a k lehkému zranění jeho řidiče.Na dotaz policistů proč hlídce nezastavil, uvedl, že ví, že nemá potřebné řidičské oprávnění a obával se následného postihu.

Řidiči za přestupek ve správním řízení hrozí pokuta ve výši od 25 000 Kč do 50 000 Kč a zákaz činnosti na dobu od jednoho roku do dvou let.

Přiložena audiozpráva a video.

5. dubna 2019
por. Mgr. Andrea Muzikantová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem