Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Nadýchal téměř tři promile

PARDUBICKO – Pardubičtí policisté během noci řešili hned dvě nehody s řidiči pod vlivem alkoholu. 

K první dopravní nehodě došlo kolem 19. hodiny na silnici č. I/37 mezi Srchem a Pardubicemi. Řidič vozidla zn. Renault Thalia nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým aktuálním schopnostem a s vozidlem narazil do silničních svodidel. Policisté s devětačtyřicetiletým řidičem provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl 2,82 promile alkoholu v dechu. Tato nehoda se obešla bez zranění a předběžná škoda je vyčíslena na 55 tisíc korun.

Ke druhé nehodě došlo ve čtvrt na tři ráno v centru Pardubic. Sedmadvacetiletý řidič vozidla zn. Fiat Ducato v křižovatce ulic Jana Palacha, Teplého a Pichlova pravděpodobně nedal přednost vozidlu zn. Renault Master, které jelo ulicí Jana Palacha směrem na Chrudim, a došlo ke střetu. I u tohoto řidiče policisté provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem 1,87 promile alkoholu v dechu. Se zraněním byl převezen do nemocnice. Druhý jednačtyřicetiletý řidič měl dechovou zkoušku negativní. Předběžná škoda je vyčíslena na 350 tisíc korun.

Oběma řidičům, jejichž dechová zkouška byla pozitivní, policisté na místě nehody zadrželi řidičské průkazy a jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

14. ledna 2022
por. Mgr. Dita Holečková
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

Odkazy do noveho okna

foto PČR

foto PČR 

Detailní náhled

foto PČR

foto PČR 

Detailní náhled

foto PČR

foto PČR 

Detailní náhled

foto PČR

foto PČR 

Detailní náhled

foto PČR

foto PČR 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem