Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Policisté pátrají po řidiči vozidla

JIHLAVSKO: Řidič auta se střetl s chodcem a z místa nehody ujel 

Jihlava 4. 12. 2012Jihlava 4. 12. 2012
Policisté pátrají po řidiči vozidla, které se v úterý 4. prosince střetlo v Jihlavě s chodcem.
Řidič automobilu jel od ulice Okružní ve směru k ulici Tolstého. Na ulici Úvoz se patnáct minut před osmou hodinou ráno střetl s chodcem, který šel směrem k ulici Okružní. Neznámý řidič po dopravní nehodě z místa ujel. Chodec po střetu upadl na zem. Při dopravní nehodě se zranil. Zraněný mladý muž poté odešel do školy, kde mu vzhledem k přetrvávajícím zdravotním obtížím byla následně přivolána zdravotnická záchranná služba. Zraněný dvaadvacetiletý muž byl převezen do jihlavské nemocnice, odkud byl poté transportován do nemocnice v Brně. Poté byla dopravní nehoda oznámena policii. Policisté provedli šetření a místo nehody ohledali a zadokumentovali. U chodce provedli dechovou zkoušku, při které požití alkoholu vyloučili. Policisté od zraněného muže zjistili, že vozidlo, které ho srazilo je osobní automobil stříbrné barvy a zřejmě se jedná o značku Seat.
Policisté žádají občany, kteří se stali svědky dopravní nehody nebo si podezřelého vozidla v této lokalitě všimli, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Uvítáme také informace od osob, které mají informaci o podezřelém vozidle, které má poškozenou pravou přední část odpovídající střetu s chodcem.   
 
 
Těžkým zraněním chodkyně skončila dopravní nehoda v úterý 4. prosince v obci Hodice. Před půl šestou večer jel dvaapadesátiletý řidič vozidla Škoda Felicia ve směru od Telče. V té době přecházela přes komunikaci z levé strany chodkyně a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěla chodkyně těžké zraněná a byla převezena do jihlavské nemocnice. Policisté provedli u řidiče vozidla dechovou zkoušku, při které u něho požití alkoholu vyloučili. U devětašedesátileté chodkyně nebylo možné vzhledem k jejímu zranění dechovou zkoušku provést, byl nařízen odběr krve. Na vozidle vznikla škoda přibližně deset tisíc korun. Příčinu a další okolnosti nehody policisté zjišťují.
 
Policisté šetří také dopravní nehodu, ke které došlo v Jihlavě v pondělí 3. prosince večer. Před osmnáctou hodinou jel třicetiletý řidič vozidla Hyundai po ulici Havlíčkova. V té době přecházel vozovku po vyznačeném přechodu pro chodce devětašedesátiletý chodec a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě se chodec zranil a byl převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice, kde byl hospitalizován. Policisté provedli u řidiče i chodce dechovou zkoušku. U řidiče vozidla byla negativní. U chodce policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu 0,8 promile alkoholu. Příčinu a další okolnosti dopravní nehody policisté šetří.
 
por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
5. prosince 2012
 

vytisknout  e-mailem