Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Výtržnictví

Chrudim - Podnapilí výtržníci skončili na policejní služebně 

Včera po sedmnácté hodině zasahovaly hlídky policie obvodního oddělení Chrudim, dopravní policie a Městské policie na chrudimském autobusovém nádraží, kde došlo k výtržnosti.
Partička čtyř místních mladíků ve věku od 17 do 19 let, v podnapilém stavu, procházela nádražím, když jeden z nich vulgárními výrazy oslovil mladou ženu a požadoval cigarety. Muž, který ženu doprovázel, chování podnapilého mladíka nenechal bez povšimnutí a napomenul ho. To ovšem rozčílilo osloveného výtržníka a společně se svými kumpány muže napadli nejprve slovně a poté i fyzicky. Začali ho mlátit a kopat do celého těla. Způsobili mu zranění, které na místě ošetřila osádka vozidla rychlé zdravotní služby a poté byl převezen k dalšímu ošetření do Chrudimské nemocnice. Všichni podezřelí mladíci byli převezeni na obvodní oddělení, kde se podrobili dechové zkoušce. Naměřeny byly hodnoty od 1,77 až po 2,35 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k jejich agresivitě i na policejní služebně, policisté použili donucovací prostředky a pomocí hmatů a chvatů jim byla přiložena služební pouta.
Avšak i po tomto zákroku, kdy se předpokládalo zklidnění podezřelých, jeden z mladíků nereagoval na opakované výzvy policistů, aby upustil od svého protiprávního jednání. Slovně a později i fyzicky napadal přítomné policisty. Hrubými výrazy projevoval svůj nesouhlas s prováděnými úkony policistů. Tento osmnáctiletý výtržník je podezřelý z přečinu Násilí proti úřední osobě, za který mu dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.
Při napadení policistů ani při služebním zákroku nedošlo ke zranění osob. Tři z partičky zajištěných mladíků, byli eskortováni na Protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic. Sedmnáctiletého chlapce  policisté předali rodičům.
Dnes v dopoledních hodinách policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování celý případ dokumentuje a  vyslýchá podezřelé. Jakou dohru bude jejich chování na veřejnosti mít rozhodne policejní komisař.
 
28. ledna 2010
nprap. Věra Hamáčková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem