Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Pěstovali marihuanu

CHRUDIMSKO – Dvě políčka, dva pěstitelé 

Kriminalisté si v minulých dnech „posvítili“ na pěstitele marihuany v polích u obce Úhřetice. V tuto chvíli máme 2 podezřelé. Jedním je 28letý muž, který se bránil zatčení, rozjel se proti zasahujícímu kriminalistovi, následkem čehož došlo k jeho zranění. Pachatel z místa ujel, později byl zadržen.

Dalším operativním šetřením chrudimských kriminalistů vyšlo najevo, že druhé místo se vzrostlými rostlinami vzdálené zhruba 50 metrů od původního má mít ve své gesci druhý 28letý muž. Oba se vzájemně znají, věděli o sobě a dokonce si sem tam úrodu sledovali. Zatímco muž najíždějící na kriminalistu jako důvod svého „podnikání“ uvedl, že prodejem sušených rostlin chtěl získat nový automobil, aby mohl bezpečně přepravovat rodinu, druhý dobrovolně vydal jedu padesáti, další pěti a 17 desetilitrových nádob sušené rostliny s tím, že vše měl pro vlastní potřebu.

Několikaměsíční práce spočívající ve hnojení a úmorném zalévání rostlin v suchém období pro ně byla zbytečná.  Záměr zbohatnout, ani mít zásobu konopí pro sebe, jim nevyšel. Vydané rostliny budou odeslány k odbornému vyjádření. Oběma nyní hrozí trestní stíhání pro podezření z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jeden z nich dokonce útoku proti úřední osobě, za což mu v horní trestní sazbě hrozí až šestileté vězení. Útokem na úřední osobu se zabývají krajští kriminalisté, případ je ve vyšetřování, proto záměrně neuvádíme žádné podrobnější informace.

por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
8. listopadu 2018

vytisknout  e-mailem