Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Důvěřivost se nevyplácí

CHRUDIM – seniorka přišla o 16 tisíc 

ilustrační fotoilustrační foto
V těchto dnech se chrudimští policisté zabývají dalším případem okradeného seniora.
 
Koncem minulého týdne navštívila sedmasedmdesátiletou ženu z Chrudimi neznámá žena. Seniorce sdělila, že jí přišla vrátit přeplatek za elektrickou energii a v souvislosti s tím musí provést kontrolu elektrických spotřebičů v domě. Při rozhovoru si seniorka povšimla, že na ulici stojí ještě jedna žena, ale byla obrácena zády k domu. 
 
Starší paní odemkla branku a pozvala ženu dovnitř domu. Branku a vstupní dveře však ponechala odemčené. Uvnitř domu jí neznámá žena sdělila, že pro ni má přeplatek ve výši tisíc sto korun a jelikož má pouze pětitisícovou bankovku, tak seniorku požádala o rozměnění.  Důvěřivá žena postupně prošla všechna místa, kde měla uschovány peníze a na požadovanou bankovku neznámé ženě vrátila. Během této doby neznámá žena s někým telefonovala a stále si něco zapisovala do desek.
 
Poté jí neznámá žena sdělila, že musí prohlédnout elektrické spotřebiče v domě. Žena kontrolovala mimo jiné i pračku v koupelně, kdy po seniorce chtěla, aby ji odsunula od zdi a ptala se jí, zda je na pět nebo na sedm kilogramů prádla. Značky jednotlivých spotřebičů si pak zapisovala do desek a také odškrtávala nějaké vytištěné kolonky. Když společně prošly všechny spotřebiče v přízemí, tak se žena seniorky zeptala, zda někdo bydlí v prvním patře. I přesto, že jí majitelka domu sdělila, že jsou tam pouze dva prázdné pokoje, tak jí žena řekla, že se potřebuje podívat i tam. Také během pobytu v prvním patře ženě zazvonil telefon a s někým chvíli mluvila. V tuto dobu se seniorce zdálo, že slyší nějaké zvuky v přízemí. Neznámá žena ji však utvrdila v tom, že tam určitě nikdo není. Když se po zhruba pěti minutách vrátily na chodbu do přízemí, tak neznámá žena uvedla, že už má vše a z domu odešla.
 
Po návratu do kuhyně seniorka zjistila, že v jsou otevřené zásuvky a v nich přeházené věci. Poté se šla podívat do ložnice, kde byla otevřená šatní skříň a pootevřená dvířka nočního stolku vedle postele. Ze stolu v kuchyni zmizela také pětitisícová bankovka, kterou starší paní obdržela po jejím rozměnění.
Po tomto zjištění vyšla seniorka před dům, ale ani jednu z žen již nikde nespatřila.
 
Důvěřivé ženě vznikla škoda přesahující šestnáct tisíc korun.
 
Popis neznámé ženy: věk okolo 30 let, snědší barvy pleti, drobné postavy, vysoká okolo 155 centimetrů. Mluvila plynně česky, bez přízvuku a byla velmi výřečná. Žena měla dlouhé tmavé vlasy a tmavé, výrazné oči. Oblečená byla do černých kalhot, dlouhého černého koženého kabátu, na nohách měla černé kožené kozačky a na hlavě barevnou kostkovanou čepici. Přes rameno měla velkou černou koženou kabelu se zapínáním na zip, v ruce držela černé desky. Působila velmi upraveným a profesionálním dojmem.
 
Pokud se dvojici neznámých žen podaří vypátrat a prokázat jim jejich vinu, mohou být za spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody odsouzeny až k tříletým trestům odnětí svobody.
 
O podobném případu z Heřmanoměstecka jsem Vás informoval zde
 
13. března 2012
nprap. Lukáš Maier
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem