Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Policisté pomohli při záchraně lidského života

BLANENSKO: Pomoc naštěstí dorazila včas. 

Policisté z obvodního oddělení Letovice prap. Zbyšek Báča a prap. Ladislav Vagner v sobotu 28. září 2019 úspěšně provedli první pomoc a významně tak pomohli k  zachráně lidského života osmačtyřicetiletého muže.

V sobotu dvě hodiny po půlnoci prováděla hlídka výkon služby v okolí vodní nádrže Letovice. Když projížděli úsek na silnici ve směru od Křetína do Letovic, spatřili u svodidel na silnici ležící motocykl a u něj bezvládně ležící tělo muže. Hlídka neváhala a po prvotním zajištění místa dopravní nehody ihned začala poskytovat zraněnému první pomoc. Ležící muž na zemi pouze chroptěl a nebyl schopný komunikace. Kolegové mu vyčistili ústa a zprůchodnili tak dýchací cesty. Díky tomu začal muž lapat po dechu a znovu dýchat. Stav zraněného policisté sledovali do příjezdu zdravotnické záchranné služby, která si muže převzala do své péče. Rychlý sled událostí a profesionální jednání policistů, včetně následné rychlé pomoci záchranářů napomohly k obnovení životních funkcí zraněného. Muž byl poté převezen na urgentní příjem do nemocnice. Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření. 

Díky skvělé práci, profesionalitě, odpovědnému a pohotovému přístupu, ale i na místě vzájemné spolupráci všech zúčastněných se podařilo zachránit lidský život. Tímto všem patří velké díky.  

por. Lenka Koryťáková, 7. října 2019

Odkazy do noveho okna

Policisté z Letovic

Policisté z Letovic 

Detailní náhled

1 Dopravní nehoda Jawa

1 Dopravní nehoda Jawa 

Detailní náhled

2 Dopravní nehoda Jawa II

2 Dopravní nehoda Jawa II 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem