Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Dvě vážné dopravní nehody

BLANENSKO: Řidiči nepřizpůsobili rychlost jízdy stavu vozovky. U jedné z nehod hrál v roli také alkohol. 

V neděli před pátou hodinou ráno došlo k vážné dopravní nehodě na silnici mezi Jedovnicemi a Lažánkami. Šestadvacetiletý řidič z vozu Audi A4 utrpěl těžká zranění, s kterými byl transportován leteckou záchrannou službou do nemocnice. Příčinou dopravní nehody bylo nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu vozovky, kdy řidič při průjezdu mírnou zatáčkou nezvládnul řízení a dostal se do smyku. Během manévru došlo k nárazu vozidla do několika pařezů a následnému přetočení vozu přes střechu zpátky na kola. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.  

Před dvanáctou hodinou polední pak došlo k další vážné dopravní nehodě na silnici č. 150 v katastru obce Ludíkov. Za hustého deště projížděl třiadvacetiletý muž s osobním vozem VW Golf směrem ze Žďárné do Valchova. Také on při průjezdu zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla stavu komunikace, navíc pak povětrnostním podmínkám a čelně se srazil s osobním automobilem Peugeot 307. Řidič VW Golf utrpěl těžká zranění, s kterými byl transportován leteckou záchrannou službou do nemocnice. Devětadvacetiletý řidič z druhého vozu spolu s o rok mladší spolujezdkyní utrpěli lehká zranění, s kterými byli vozidlem záchranné služby převezeni do nemocnice. Na každém vozidle je předběžně vyčíslena škoda čtyřicet tisíc korun.

Příčiny a okolnosti obou dopravních nehod policie v současné době nadále vyšetřuje. U první nehody bylo lékařským vyšetřením zjištěno, že řidiči koloval v době nehody v krvi alkohol. U obou účastníku druhé nehody bylo požití alkoholu vyloučeno dechovou zkouškou.

por. Lenka Koryťáková, 23. července 2019

Odkazy do noveho okna

1 Jedovnice I

1 Jedovnice I 

Detailní náhled

2 Jedovnice II

2 Jedovnice II 

Detailní náhled

3 Jedovnice III

3 Jedovnice III 

Detailní náhled

4 Jedovnice

4 Jedovnice 

Detailní náhled

1 Nehoda Ždárná

1 Nehoda Ždárná 

Detailní náhled

2 VW Golf

2 VW Golf 

Detailní náhled

3 ZZS Ždárná

3 ZZS Ždárná 

Detailní náhled

4 Ždárná nehoda

4 Ždárná nehoda 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem