Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zloděj bral vše

RYCHNOVSKO - Zmizelo nářadí i špagety 

Oči pro pláč zřejmě zůstaly majitelce rekreačního objektu v Orlických horách. Zloděj u chalupy nejprve vypáčil jedno z oken a poté celou budovu důkladně prohledal. Z domu posléze odcizil téměř vše, na co přišel - do stavebního nářadí přes elektrotechniku až po potraviny a alkohol. Bez povšimnutí kromě těstovin a lahví vína i tvrdého alkoholu nezůstala ani aromalampa, lampička, žárovky nebo parfém. Celková škoda, kterou poberta způsobil, se vyšplhala nad hranici 13.000 korun. Po pachateli, kterému hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, intenzivně pátrají dobrušští policisté.

Policie ČR varuje - zabezpečte si důkladně své rekreační objekty a neponechávejte v nich zbytečně drahé předměty a cennosti - více k prevenci zde.

Pokud už dojde k vloupání do vašeho objektu, nevstupujte dovnitř, nic neuklízejte a volejte ihned policisty.

Buďte všímaví ke svému okolí
, mějte dobré vztahy se sousedy a vzájemně si své objekty hlídejte. Pokud zjistíte něco podezřelého, volejte ihned na bezplatnou linku 158.

Stejně tak jako včera v dopoledních hodinách, kdy na pohyb podezřelých osob u jednoho z domů upozornil volající z obce Dobré. Po oznamení na tísňovou linku vyslal operační důstojník na místo ihned policejní hlídky z nejbližšího okolí. Ty začaly pátrat po dodávkovém vozidle žluté barvy. Místní znalost mužů zákona napomohla k objevení podezřelé posádky i s vozem nedaleko obce. V jedné z osad na vedlejší cestě řidiče i se spolujezdecem zastavila hlídka dopravní policie, která se pátrání také účastnila. Po kontrole dokladů i osobního vozidla zjistila, že muž za volantem není vlastníkem řidičského oprávnění. Telefonát všímavého volajícího na linku 158 tak nebyl lichý, ne-řidič se dopustil přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, za který ho čekají sankce.

por. Mgr. Alena Kacálková
4. ledna 2011 v 11:40

vytisknout  e-mailem